חדשות

המטרה שלנו היא לעלות לליגת העל

המטרה שלנו היא לעלות לליגת העל

בגיל 33 מתן אוחיון הוא אחד מעמודי התווך של הפועל רעננה העונה, עכשיו הוא מספר מה עשתה לו הקורונה ומה המסר לצעירים של הקבוצה

 

?איך עבורך מסתמנת הליגה הלאומית

"ליגה שיוויונית מאוד ברמה של הקבוצות והסגלים"

?איך אתה רואה את המצב של הקבוצה השנה

"זו קבוצה שנבנתה ממש מחדש אז רואים עליות וירידות יותר בולטים, אני חושב שברגע שנעשה ריצה של יותר משניים שלושה ניצחונות אז נוכל ליצור ביטחון ואז גם יגיע היציבות".

?איך הקורונה משפיעה עליכם

"זאת תקופה מאוד מאתגרת  גם כשחקן וגם לצוות ואנחנו לומדים תוך כדי תנועה איך הכי נכון לעשות".

?מה הדבר שאתה כי מתגעגע אליו מהימים שלפני הקורונה

"שיגרה כמו שהכרנו".

?עבורך כשחקן מוביל – מה המסר לצעירים של הקבוצה

"לעבוד קשה, להתמיד ולהנות מהדרך".

?מה המטרות שלכם העונה

"היו ונשארו לעלות חזרה לליגת העל".

?מה המטרות שלך באופן אישי

"להצליח עם רעננה ולהשיג את המטרות. תמיד לנסות להשתפר ולתרום הכי הרבה".

מה אתה מאחל לקראת ?2021

"בריאות, אושר והצלחה 🙏"

UDIZ6385a.jpg

 

הטוב

סוף סוף משחק ראוי לציון בפלייאוף התחתון וגם נקודה ראשונה מרעננה שלא היתה רחוקה מלגנוב ניצחון מהפועל חדרה. אור דסה ויוג'ין אנסה כבשו את השערים להפועל רעננה שהראתה ניצוצות מצד צעירי הקבוצה.

הרע

כמו יותר מדי פעמים בשנה האחרונה היה חסר הגרוש ללירה, אותה הברקה שתייצר סוף סוף שלוש נקודות חשובות

והלא נורא

ביום רביעי מסיימים את העונה במשחק המסכם מול בני יהודה, ומתחילים להתכונן לעונה הבאה.

 

ביום שבת בשעה שמונה בערב תפגוש הקבוצה את הפועל חדרה. 

 

אייל לחמן לפני המשחק מול הפועל חדרה: "גם במשחקים חסרי חשיבות לכאורה נמשיך לנסות לשחק כדורגל חיובי והתקפי כמו שעשינו במשחקים האחרונים ונמשיך לשלב שחקנים צעירים ולתת הזדמנות לשחקנים שאלו הופעות הבכורה שלהם בקבוצת בוגרים, בצד זאת, אני מעריך את השחקנים הוותיקים שרוצים לשחק עד הרגע האחרון".

 

ניב אנטמן הוסיף: "ראשית ראוי לציין שלמרות שנחרץ גורלנו לרדת ליגה, המאמן אייל לחמן מגיע בתשוקה גדולה לאימונים ומכין אותנו היטב לכל משחק - כך גם לקראת חדרה. נכון שהתוצאות עדיין לא טובות אבל אנחנו מנסים לשחק כדורגל התקפי והרבה שחקנים צעירים מקבלים הזדמנות להוכיח את עצמם. דווקא עכשיו שאין לחץ על השחקנים כל אחד יכול להביא את עצמו לידי ביטוי טוב יותר".

 

 

 

 

דרבי השרון

ביום שלישי בשעה 19:45 תפגוש הפועל רעננה את מכבי נתניה באצטדיון רמת גן.

 

אייל לחמן אמר לפני המשחק מול מכבי נתניה: "בכל הפלייאוף התחתון, באופן מפתיע, יש שתי תופעות: גם משחקים טובים מאוד וגם הרבה שחקנים שנופלים מהרגליים וגם לנו זה קורה, בשל העובדה שהרבה שחקנים שיחקו את רוב המשחקים וחלק מהם משחקים בהופעות בכורה בליגת העל  - זה נותן את אותותיו עליהם.

  "אנחנו מרגישים שאם היינו צריכים לשחק בשביל לא להפסיד מהיום הראשון של הפלייאוף אז המשימה הייתה יותר קלה, מהמשחק הראשון אנחנו רק רוצים לנצח ובדקות האחרונות אנחנו מפקירים את ההגנה ולכן אנחנו גם סופגים, אנחנו פשוט הולכים על הקופה כדי לנצח, אם לא היינו חייבים לנצח אז כמובן שכל המשימה הייתה אחרת ולא היינו משחקים עם כל כך הרבה שחקנים למעלה.

 מכבי נתניה היא אחת הקבוצות הטובות בפלייאוף התחתון אבל אנחנו, עם כל החיסורים הגדולים שיש לנו - עם כל הפציעות והעומסים הגדולים, נבוא לנסות לנצח, כמו במשחקים האחרונים שאמנם לא ניצחנו אבל לפחות שיחקנו טוב."

 

רועי לוי הוסיף "הקבוצה נערכת למשחק על הצד הטוב ביותר. אנחנו באים לנצח בשבילנו ובשביל המועדון, למשחק מול מכבי נתניה יש חשיבות אדירה לביטחון שלנו ואנחנו באים לשחק על הכבוד שלנו".

 

הטוב

גולן בני הוכיח במשחק מול נס ציונה שיש עתיד לשחקניה הצעירים של הקבוצה בשנה הבאה, יכולת טובה של השחקן הצעיר (אחיו של קפטן נבחרת העתודה בכדורסל) הצליחה להביא לשער שיוויון זמני של רעננה בדקה ה-87, שער שלא הספיק עד הסיום. בנוסף, ניב אנטמן שעמד בשער הוכיח יכולת לא רעה בכלל

הרע

שוב, כמו בכל כך הרבה פעמים העונה, שחקניה של רעננה בעטו בדלי- והפסידו בשער בדקה ה-95 עמוק בתוך תוספת הזמן, לאחר שניסתה להשיג שער ניצחן ופסגה במקום זאת שער שיוויון לא מחויב המציאות.

והלא נורא

עוד שלושה משחקים נגמרת העונה – ומתחילים להתכונן לליגה הלאומית

מתחילים בחמישי

 

 

מחר, יום חמישי תפגוש רעננה בשעה 2000 את נס ציונה באצטדיון רמת גן

אייל לחמן אמר לפני המשחק מול נס ציונה מחר: "אנחנו מבינים את חשיבות המשחק, לא נקל ראש ונבוא עם ההרכב הכי חזק שעומד לרשותנו. השחקנים מבינים שצריך להתייחס ברצינות להתמודדות וצריך לשמור על כבוד המועדון במשחק מחר מול נס ציונה"

עמית כהן הוסיף: "אנחנו מגיעים למשחק הזה במלוא הרצינות, נמשיך להילחם על כל נקודה וכל נצחון. אנחנו ממשיכים להתאמן ולעבוד קשה ולהכין את עצמנו בצורה הכי טובה שיש ומקווים מאוד שזה ישתלם ונצליח להשיג את הניצחון המיוחל, הינצחון הראשון בעידן הפוסט קורונה".

 

 

עד הרגע האחרון

ביום שבת תפגוש רעננה את קרית שמונה באצטדיון רמת גן בשעה 2000.

לקראת המשחק אמר המאמן אייל לחמן: "אם ציפו לדעיכה מצידה של רעננה, לא כך הם פני הדברים. הכוונה היא לגלות אחריות עד לרגע האחרון, ופירושה של אחריות זה גם להיות מחויבים במשחק ההגנה ולהפסיק עם המגמה של ספיגה מרובה. עם כמות מזערית של ניצחונות מתחילת העונה הגיע הזמן שרעננה גם תשאף לנצח ולשחק בכל הרצינות עם הראש למעלה כמו ספורטאים - עד השנייה האחרונה"

כרם ארשיד הוסיף: ""אנחנו נערכים בצורה טובה, הצוות מכין אותנו היטב לקראת המשחק, אנחנו במלחמת הישרדות ובאים לנצח - לא משנה מה הסיכויים להישארות, אנחנו נלחמים עד הסוף".

דרבי השרון

 

 

 

 ביום שבת תפגוש הפועל רעננה את הפועל כפר סבא בשעה .20:15

המאמן אייל לחמן אמר לקראת המשחק מול הפועל כפר סבא מחר: "מהמשחק באשדוד אנחנו לוקחים את המוכנות שלנו, שיחקנו מול קבוצה חזקה, אבל אלמלא הפנדל שלהם הם לא היו מבקיעים לנו שערים. מהמשחק אנחנו לוקחים את הדריכות ואת שפת הגוף של השחקנים שלנו שהראו מוטיבציה גדולה, אני מאוד מרוצה מהשחקנים של רעננה שמפתיעים לטובה.

אנחנו פחות מעודדים מהנושא של הרעננות שלנו, מזה אנחנו למדים שאנחנו צריכים להשתמש בסגל הגדול של הצעירים ולרענן את המשחק, אנחנו מתעסקים כמובן רק בהתמודדות מול הפועל כפר סבא כדי להגיע בצורה טובה למשחק".

 ירדן כהן הוסיף: "הקבוצה נערכת לקראת המשחק מול כפר סבא ברצינות רבה, כמו לכל משחק בפלייאוף הזה. כל משחק הוא כמו גמר גביע ואנחנו מגיעים לנצח כי אין לנו ברירה אחרת. המשחק באשדוד היה מאוד מאכזב, במיוחד אחרי שאיבדנו יתרון של שני שערים, אבל אין לנו ברירה אלא להרים את עצמנו ולבוא מוכנים לנצח בשבת כי גם כשנופלים ומפסידים צריך לדעת לקום ולנצח".

 

 

הזדמנות אחרונה

ביום שלישי השבוע תפגוש רעננה את אשדוד למשחק הדרמטי שלה ביותר בשנים האחרונות.

המאמן אייל לחמן אמר לקראת המשחק: "ההכנה לקראת המשחק מול אשדוד היא הכנה טובה מאוד, ההרגשה היא הרגשה מצוינת, חיובית מאוד, כל השחקנים מסביב למטרה הזו – והדבר הכי יפה בעיני הוא שאף אחד מהשחקנים לא מתעסק בחסרונות שיש לנו וזה מראה לי את העובדה שכולם ממוקדים במטרה. 

אנחנו משחקים נגד קבוצה טובה, שהמקום שלה היה צריך להיות בפלייאוף העליון ולכן בתוך הפלייאוף התחתון זו המשימה הכי קשה שלנו השנה"

הקפטן שניר שוקר הוסיף: "אחרי כל התקופה הארוכה הזו, כייף לחזור לריגוש הזה של הכדורגל, להריח את הדשא ולשחק שוב. אנחנו מתכוננים למשחק מול אשדוד  כמו לגמר גביע, אין לנו הזדמנות אחרת. מעכשיו כל משחק שהפועל רעננה משחקת זה המשחק הכי חשוב בקריירה של כל שחקן ושל המועדון".

באנו ראינו הפסדנו

הטוב

דומה שכבר אין טוב במשחקים של הפועל רעננה- השחקנים התאמצו אבל דומה שזה פשוט לא מספיק- הכרטיס אדום לחובת רעננה שקיבל עדי נמני בדקה ה-18 טרף את הקלפים והפך את המשך המשחק למגננה של האדומים מהשרון, מגננה שהפכה למפלה עם שלושה שערים. חייבים כמובן להזכיר את ההופעה ההרואית של עידו לוי בעם ראש פתוח הצליח להגן ממש בגופו על שער רעננה

הרע

הפסד חמישי רצוף - אין יותר רע מזה

והלא נורא

עוד לא אבדו סיכוינו- בפלייאוף התחתון הכל פתוח- לא מאמינים, תשאלו את אשדוד מהעונה שעברה!

עם הפנים קדימה

 

ביום שבת הקרוב תתארח הפועל רעננה באצטדיון המושבה אצל הפועל כפר סבא, אוהדי רעננה יישבו בשער חמש וכרטיס למשחק יעלה 50 שקלים.

המאמן גל כהן אמר לפני המשחק: "המשחק מול הפועל כפר סבא הוא משחק חשוב וגורלי למועדון, השחקנים, הצוות, המערכת וכל מי שהפועל רעננה חשובה ויקרה לו מבין את חשיבות המשחק- אנחנו רואים במשחק הזה כהזדמנות להיכנס לפלייאוף התחתון ברגל ימין, אנחנו מתמקדים אך ורק במשחק הקרוב ולא מתעסקים במה שהיה, איך אנחנו מנצחים את המשחק ומשפרים עמדות".

 

עדי נמני הוסיף:

"אנחנו חייבים להישאר מאוחדים כדי לצאת מהמשבר, אנחנו צריכים להרים אחד את השני כדי להביא את הנקודות במשחק מול כפר סבא שהוא משחק קריטי עבורנו.

 אנחנו לומדים מהטעויות שעשינו עד עכשיו, מנסים לחבר את כל החלקים ולהגיע למשחק הזה הכי מוכנים שאפשר. אנחנו מודעים למשחק הקשה שיש לנו, זו קבוצה מצוינת עם מאמן חדש- אבל זו עובדה שפחות מעניינת אותנו, אנחנו חייבים להתרכז בעצמנו, לבוא חזקים ולצאת למשחק הזה בטירוף כדי להביא את הנקודות, אנחנו עם הגב לקיר ואנחנו חייבים לנצח".

 

 

 

ממשיכים להתדרדר

הטוב

הפועל רעננה ספגה רק שער אחד מכדור דרד'לה של בני יהודה, ואף אח לא היה מופתע אם המשחק היה מסתיים בתיקו, הקבוצה הפגינה רוח לחימה לכל אורך 90 הדקות כאשר השחקנים ניסו להיות ראשונים לכל כדור והתאמצו כדי להישאר במשחק - אלא שהשער של בני יהודה במחצית השניעה טרף את הקלפים וגרר בעקבותיו הפסד רביעי ברציפות של הבחורים מהשרון.

 

הרע

הקבוצה שוב הפגינה אנמיות- כאשר כמעט ולא הגינה למצבים שסיכנו את שער היריבה מבני יהודה. חוץ מכדור אחד של בן סביר, זובאס לא ממש התאמץ במשחק- ולמרות הנעת כדור טובה של הקבוצה- היא מיעטה לסכן את השער.

 

והלא נורא

שבת הקרובה - המשחק מול כפר סבא הופך למלחמה האחרונה של המועדון - הפסד ופער של 10 נקודות יהיה כבר משהו שקשה להדביק

ממשיכים להלחם

ביום ראשון בשעה שבע בערב תפגוש רעננה את בני יהודה. אוהדי רעננה ישבו בשער 4 ואוהדי בני יהודה בשער 11, כרטיס למשחק יעלה 60 שקלים.

 

 

גל כהן אמר לפני המשחק מול בני יהודה: "עברנו שבוע לא פשוט, אנחנו מתרכזים ומתכוננים לחדש את הכוחות ואת האמונה של הקבוצה בעצמה. אנחנו מבינים את הסיטואציה  ומנסים לחדש את האנרגיה כדי שנעמוד במשימת ההישארות בתשעת המחזורים הקרובים. אנחנו יודעים שהכל נראה הפוך כרגע אבל אנחנו מאמינים בעצמנו ובשחקנים ובטוחים שביחד עם האנרגיה יבואו ימים בהירים ושמחים יותר.

אנחנו מתרכזים כרגע במי שנמצא בסגל, מי שאנחנו מזהים שאפשר ללכת איתו לקרב, שמאמין בעצמו וקבוצה, כל מי שמאמין שנוכל לחזור להיות הפועל רעננה של השבע השנים האחרונות- קבוצה קשוחה ואנרגטית, כרגע הדבר החשוב ביותר כמובן זה איך המועדון עומד במשימה ונשאר בליגה"

 

רועי לוי הוסיף: "אנחנו נערכים למשחק על החיים שלנו ביום ראשון, כל אחד עושה הכל כדי לבוא למגרש בצורה הכי אידיאלית והכי טובה שהוא יכול להביא את עצמו. כל השחקנים והצוות מבינים שמעכשיו עושים כל מה שצריך כדי להשאיר את הקבוצה בליגה .יש אווירה של התחלה חדשה ואני מקווה שזה יחבור לתוצאות חדשות, כל שכולנו נשמח בסוף העונה ונהפוך את העונה הזאת מסיוט לסוף הכי מתוק שיכול להיות".

 

ביום ראשון בשעה שבע בערב תפגוש רעננה את נס ציונה למשחק שאין ממנו דרך חזרה. מחיר כרטיס למשחק הוא 10 שקלים בלבד! כאשר אוהדי רעננה ישבו בשער 13.

 

ניסו אביטן אמר לפני המשחק: "המשחק מול נס ציונה הוא חשוב מאוד כמובן, כמו כל המשחקים שלנו בתקופה האחרונה. יש דריכות גדולה אצלנו במועדון, אנחנו מבינים שהמשחק הזה הוא מפתח להמשך הדרך ואנחנו יודעים שגם הצד השני רואה את הדברים ככה, אנחנו מהצד שלנו מקווים לחזור לנצח ביום ראשון"

יוג'ין אנסה הוסיף: "הקבוצה מתכוננת מאוד חזק לקראת המשחק מול נס ציונה, כל מה שאנחנו רוצים זה להביא את הנקודות ביום ראשון.   השחקנים בקבוצה מבינים את המצב שבו מצויה הקבוצה ועובדים קשה - מנטליות ופיזית  לקראת המשחק הזה. אנחנו מצפים לצאת לדרך חדשה, האווירה בקבוצה טובה וכולם מחכים כבר להתמודדות כדי לתת הכל"

 

 

לא לזה פיללנו

הטוב

כמו קופי פייסט מאין ספור משחקים העונה - המחצית הראשונה של רעננה היתה לא רעה בכלל, עם כמה הזדמנויות שאחת מהן הסתיימה בכדור עונשין מ-11 מטר שאותו הכניס יואב תומר (מי אם לא הוא) פנימה ועוד שער שנפסל בטענת נבדל מאוחר יותר. רעננה גם הגיעה למספר הזדמנויות והצליחה להרחיק את שחקני נתניה מהשער.

הרע

45 הדקות במחצית השניה- אין מילים

והלא נורא

כרגיל בתחתית - שום דבר עוד לא אבוד- בראשון משחק מול נס ציונה שיכול להפיח תקווה אצל הבחורים מרעננה. שוב, חייבים לנצח! 

ההזדמנות האחרונה


ביום שבת הקרוב בשעה 17:30 תפגוש הפועל רעננה את מכבי נתניה למשחק ביתי במסגרת המחזור ה-23 של ליגת העל. אוהדי רעננה יישבו ביציע רעננה ואילו אוהדי נתניה ישבו ביציע 11. מחיר כרטיס למשחק 60 שקלים בקופת לאן ובאצטדיון.

ניסו אביטן אמר לפני המשחק מול מכבי נתניה ביום שבת : "ההכנות השבוע הן במסגרת המרוץ נגד השעון בחלון ההעברות, נותרו עוד כמה שעות ונראה איך הדברים יסגרו בסופו של דבר.

כמובן שיש משחק חשוב בשבת מול מכבי נתניה שיש לה את המטרות שלה - להעפיל לפלייאוף העליון – לנו כמובן יש את המטרות שלנו -אנחנו זקוקים לנקודות ומבינים שהזמן הולך ואוזל וכל משחק הופך להיות גורלי וקריטי".

 

כרם ארשיד הוסיף: "אנחנו מתכוננים כרגיל כמו לכל משחק, אנחנו מבינים היטב את החשיבות של המשחק מול מכבי נתניה במיוחד אחרי הניצחון של הפועל כפר סבא אתמול על בית"ר ירושלים.

במשחקים האחרונים, אנחנו משחקים מצוין אבל לא מצליחים להביא את הנקודות, אנחנו רוצים להמשיך באותה יכולת - רק להתרכז יותר במחצית השנייה כי זה בדיוק הזמן שאנחנו מאבדים את הנקודות בתקופה האחרונה".

 

 

 

 

 

 

 

 

הפסד מול האלופה

הטוב

שוב, רעננה שיחקה היטב, ובמחצית הראשונה אפילו היתה שוות כוחות למכבי תל אביב ,אלופת המדינה למי ששכח, אבל כוחה לא עמד לה- כמו בפעמים רבות העונה במחצית השניה, שם עליונותה של מכבי תל אביב הוכחה שוב. רעננה הגיעה למצבים טובים במחצית הראשונה וחתמה את המשחק עם שער העונה אולי של יוג'ין אנסה, בשורה התחתונה, הפסד די צפוי במשחק שגם אם היה נגמר בתיקו , אף אחד במכבי תל אביב לא היה מתלונן.

 

הרע

הסגל הקצר שעומד לרשותו של ניסו אביטן עומד לו לרועץ, כאשר יש פציעות של שחקנים. העומס על שחקני הקבוצה לא פשוט והפציעות ומתיחות השרירים מפילים את שחקני הקבוצה בזה אחר זה. אי אפשר לומר שהשחקנים לא נותנים את הכל ומשחקים גם כאשר הם פצועים - דוגמא מצויינת היתה עדי נמני שנאנק מכאבים במגרש לאחר שחטף כדור באזור רגיש אך המשיך לשחק.

 

והלא נורא

זהו, הסתיימו להן יריבות הצמרת- מעכשיו 4 משחקים מול יריבות פחות או יותר באותה רמה כמו רעננה, משחקים שחייבים, פשוט חייבים לנצח.

משחק מול האלופה

ביום שני בערב בשעה 2015 תפגוש הפועל רעננה את אלופת המדינה מכבי תל אביב במשחק אשר ייערך באצטדיון בלומפילד.
ניסו אביטן אמר לפני המשחק: "מבחינתנו יש הכנות רגילות למשחק, אנחנו כמובן דרוכים למשחק מול מכבי תל אביב שהיא קבוצה מצוינת ועדיין, אנחנו צריכים לחפש איך אנחנו מצליחים לצמצם להם את היכולות ומנסים להוציא נקודות מהמשחק הזה, יש לנו לא מעט שחקנים פצועים שנמצאים בספק למשחק, אבל אסור לנו לוותר מראש על שום נקודה בשום מקום".
יואב תומר לפני המשחק מול מכבי תל אביב מחר: "אנחנו נערכים למשחק כמו לכל למשחק, באים במטרה להביא נקודות במיוחד במצב שבו אנחנו נמצאים – מצב בו כל נקודה היא קריטית וחשובה. אין כל כך הרבה זמן להכנות כי אנחנו בתקופה עמוסה של משחק בכל כמה ימים, אבל בזמן שיש הצוות מכין אותנו בצורה הטובה ביותר. באופן אישי אני מרגיש טוב, רוצה לעזור לקבוצה כמה שיותר ולהמשיך ביכולת טובה ושנעמוד במטרות שלנו להישאר בליגה שזה כמובן הדבר הכי חשוב".

תיקו 10 העונה

הטוב

קשה לספור כבר כמה פעמים אמרנו שרעננה פתחה טוב, שלטה במשחק, הבקיע שער נהדר מרגלי יואב תומר שמצוי באחרונה בכושר פשוט נפלא- אבל שוב בפעם מי יודע כמה- רעננה נפלה קורבן לשער שהובקע על ידי מוחמד שכר (אקס רעננה, זוכרים?) בדקות הסיום - ושוב שיוויון אחת שטורף את התוכניות של ניסו אביטן להמשך העונה ובריחה ממאבקי התחתית.

 

הרע

מערכת הואר הוכיחה את עצמה כבלתי מותאמת לחלוטין לליגה הישראלית, כדאי שבמנהלת הליגה ובהתאחדות לכדורגל יעשו חושבים כיצד להפוך מערכת שהיתה אמורה להקל על המשחקים למערכת שגורמת לכאוס אדיר בכל המשחקים ולטעויות שיפוט לא מעטות.

 

והלא נורא

בשבוע הבא פוגשים את מכבי תל אביב בחוץ למשחק שאין לנו מה להפסיד ממנו- המובילה נגד הלפני אחרונה- משחק חוץ, רק דברים טובים יכולים לצאת מזה, לא?

לנצח ולהתקדם

ביום רביעי תפגוש הפועל רעננה את עירוני איתוראן קרית שמונה- המשחק ייערך באצטדיון המושבה בפתח תקווה בשעה שבע בערב – אוהדי רעננה יישבו בשער 11 ואוהדי קריית שמונה ישבו בשער 4. מחיר כרטיס 60 שקל במכירה מוקדמת.

 

המאמן ניסו אביטן לקראת המשחק מול קריית שמונה מחר: "במצבנו כל משחק הוא חשוב מאוד, כל  התמודדות היא קריטית וגורלית בעיקר משחק מול יריבה ישירה לתחתית כמו קריית שמונה, אין ספק שזה קרב מאוד חשוב ואנחנו דרוכים ומוכנים למשחק הזה.

 לגבי מה שקרה בסיום המשחק מול הפועל חיפה, אי אפשר כמובן לתקן מה שהיה ואנחנו עם הפנים קדימה ולא מתייחסים לדברים האלו. לגבי רצף המשחקים בליגה, מבחינתי אין דבר כזה שנקרא עומס משחקים, כל דבר הוא תירוץ למשימה העיקרית - אנחנו צריכים לבוא ולנצח את המשחק מול קריית שמונה".

 

קייס גאנם לקראת המשחק מחר מול קריית שמונה: "מה שקרה בסיום המשחק מול הפועל חיפה לא השפיע עלינו, אנחנו מקצוענים ומתעסקים כרגע רק במשחק הבא. אנחנו מבינים היטב את החשיבות של המשחק מול קריית שמונה שצמודה אלינו בתחתית הליגה. זה עוד אחד ממאבקי התחתית, אבל עבורנו זה עוד משחק בו אנחנו חייבים לנצח ולהביא שלוש נקודות חשובות שיתנו לנו אויר לנשימה בתחתית"

 

 

 

 

 

 

 

 

תיקו מאכזב

הטוב

הפועל רעננה שיחקה אולי - למשך 60- דקות את משחקה הטוב ביותר העונה, שני שערים במחצית הראשונה ועוד אינספור הזדמנויות במחצית השניה, כולל אחת ענקית שהוחמצה על ידי יוג'ין אנסה, היתה אמורה לקבוע יתרון של שלושה או ארבעה שערים לזכות רעננה. אך כמאמר המשורר- מי שלא מבקיע סופג- רעננה אכן ספגה- שני שערים אכזריים.

 

הרע

דומה שהקבוצה פשוט הפסיקה לשחק כדורגל בדקה ה-60 של ההתמודדות והשאירה את המגרש עבור שחקני הפועל חיפה- שהבקיעו שני שערי שיוויון ולא היו רחוקים מהשער השלישי

 

והלא נורא

מתי בפעם האחרונה ראיתם שני כדורים בהתקפה אחת, מדוע המשחק לא נעצר- מדוע השוער של הפועל חיפה לא קיבל עונש...ובכן: לשופטי המשחק והואר הפתרונים.

קרב נוסף


ביום שבת הקרוב בשעה 1830 תצא הקבוצה למשחק חוץ באצטדיון סמי עופר בחיפה מול הפועל חיפה המקומית.

המאמן ניסו אביטן אמר לפני המשחק מול הפועל חיפה ביום שבת: "אנחנו פוגשים את הפועל חיפה שהיא יריבה טובה שעושה עונה טובה אבל נמצאת כרגע בתקופה פחות טובה, אנחנו מקווים מבחינתנו לחזור לנצח ואנחנו צריכים כל נקודה ובעיקר אויר לנשימה. אנחנו בסטטוס שאנחנו לא יכולים לוותר על אף משחק - ואנחנו באים כדי לעשות את הכי טוב שאנחנו יכולים".  

,

 

שניר שוקר הוסיף: "אחרי הניצחון מול הפועל באר שבע קיבלנו קצת ביטחון וראו את זה גם במשחק נגד הפועל תל אביב כאשר הצלחנו לחזור פעמיים מפיגור ולצערנו שוב ה-ואר היה לרעתנו. אנחנו מאמינים בעצמנו, יש לנו קבוצה חזקה, אבל צריך לזכור שמצד אחד אנחנו נראים טוב ומרגישים טוב ומהצד שני לא מצליחים לאסוף נקודות במשחקים שמגיע לנו. אנחנו מתכוננים למשחק מאוד חשוב נגד הפועל חיפה ביום שבת וצריכים להתחיל לאסוף נקודות כי כבר נמאס להישאר עם המחמאות ובלי הנקודות אחרי כל משחק".

 

 

 

 

 

 

חזרנו אחורה

הטוב

משחק טוב של הפועל רעננה בחלק גדול של המחצית השנייה ובפתיחת המחצית השנייה לא הואיל לה - אחרי שעדי נמני הורחק וגול שהבקיעה הקבוצה נפסל בטענת עבירה. חייבים לומר שהפעם מערכי הקבוצה עבדו והקבוצה הגיעה למצבים כולל החמצה משוועת של יוג'ין אנסה במחצית הראשונה.

הרע

שוב הפועל רעננה נשברת יחסית מהר, וסופגת גול שלישי דקות ספורות אחרי הרחקת השחקן. הקבוצה עדיין נמצאת במקום האחרון בטבלה וחייבת שינוי דרמטי כדי להימנע מירידה לליגה השנייה.

והלא נורא

אחרי הניצחון היפה מול הפועל באר שבע הגיע המשחק הזה- אבל התחתית עדיין במרחק סביר של ניצחון- השבוע יוצאים לסמי עופר למפגש מול הפועל חיפה – ניצחון ויוצרים מהמקום האחרון.

חוזרים לנתניה


ביום ראשון בשעה שמונה ורבע בערב תפגוש רעננה את הפועל תל אביב באצטדיון נתניה עקב עונש רדיוס שהוטל על הפועל תל אביב.

 

המאמן ניסו אביטן אמר לקראת המשחק: "אנחנו מגיעים למשחק חוץ קשה, למרות שזה יהיה משחק רדיוס, מול הפועל תל אביב שנמצאת במומנטום מצוין. גם אנחנו עשינו ניצחון חשוב ואנחנו רוצים לייצר המשכיות גם אצלנו. אנחנו עדיין במאבקים מאוד חשובים וכל נקודה יכולה להכריע במאבק על ההישרדות ולכן אנחנו דרוכים ומוכנים ורוצים לעשות רצף חיובי".

 

ירדן כהן הוסיף: "אחרי תקופה ארוכה שלא ניצחנו כיף לחזור ולהרגיש את התחושה הזאת, יש אווירה טובה בקבוצה וכולם נחושים להמשיך ככה ולא להוריד את הרגל מהגז כי צריך לזכור שאנחנו עדיין במקום האחרון אבל אנחנו מאמינים בעצמנו ובטוחים שיצאנו לדרך חדשה. יהיה משחק קשה ביום ראשון מול הפועל תל אביב שנמצאת במומנטום טוב אבל הצוות מכין אותנו בצורה הטובה ביותר כמו לכל משחק ואנחנו באים לנצח את המשחק הזה".

 

 

 

המסע התחיל

הטוב

שאפו לשחקני רעננה על משחק לחימה ללא פשרות, גם לאחר שבאר שבע השוו במחצית השניה ושאפו מיוחד לקפטן הקבוצה שניר שוקר- שנכנס ובעשר דקות הכריע את המשחק כמו שקרה לא מעט פעמים בקריירה שלו. משחק טוב של השחקנים שעקצו את באר שבע בהתקפות מתפרצות ופעם אחת, פעם אחת העונה- הואר היה לטובתנו, ואיך אפשר בלי להזכיר את השער הנהדר של כארם ארשיד שזיהה ששוער באר שבע- לויטה לא נמצא במרכז השער ושיחרר בעיטה מדויקת לצד שמאל של השער ופנימה.

 

הרע

אין כמעט שום דבר רע לומר על המשחק- כל המערכים תיפקדו כמו שצריך, והפעם רעננה חזרה לעצמה ושמרה על שער הניצחון. ניצחון ראשון בעידן של ניסו אביטן, ניצחון ראשון אחרי חמישה עשר מחזורים.

 

והלא נורא

עכשיו זה הזמן של הבחורים מרעננה להוכיח את עצמם- רבות דובר בקבוצה לאחר הניצחון הנהדר על בית"ר ירושלים בסיבוב הראשון שאחריו הגיעה תבוסה להפועל חדרה. הפעם יש לרעננה שני משחקים קריטיים- ברביעי בגביע מול אדומים אשדוד וביום ראשון הבא בנתניה משחק רדיוס מול הפועל תל אביב- רק ניצחונות יתקבלו! 

קרב האדומות

ביום שבת בשעה חמש וחצי תתמודד הפועל רעננה מול הפועל באר שבע באצטדיון בפתח תקווה. אוהדי באר שבע יישבו ביציע המזרחי אוהדי רעננה יישבו בשער 4, מחיר הכרטיס הוא 60 שקלים בקופת לאן.

 

המאמן ניסו אביטן אמר: "אנחנו בעיקר רוצים לעשות את הדברים בצורה נכונה מהצד שלנו, הפועל באר שבע זו יריבה קשה ואיכותית מאוד שמגיעה עכשיו עם רוח חדשה ומאמן חדש, אבל אנחנו צריכים להסתכל על עצמינו, להראות יותר טוב וכמובן ליצור נקודות.

אנחנו מנסים להחזיר את האמונה שלנו בעצמינו ולהחזיר את הביטחון לשחקנים.  אנחנו מבינים שזה שלב קריטי ואנחנו חושבים שבקרוב מאוד גם יגיעו גם מספר שחקנים שירעננו את הרוח אצלנו בקבוצה וגם, כמו שאני חוזר ואומר, הפתרונות יגיעו מתוך הסגל הקיים".

  עידו לוי הוסיף : "אנחנו מודעים לזה שבאר שבע יבואו עם רצון גדול לנצח אבל אותנו זה לא צריך לעניין – אנחנו, במצבנו, חייבים לבוא עם מוטיבציה יותר גדולה מכל הקבוצות כי רק ככה נוכל לנצח את המשחק. יש אווירה של דריכות גבוהה בקבוצה אנחנו מודעים לזה שאנחנו חייבים לנצח משחקים בשביל לצאת מהמקום שבו אנחנו נמצאים ואני בטוח שנעשה את זה כבר השבת".

 

 

 

עדיין למטה

הטוב
אין הרבה דברים טובים לקחת מהמשחק מול אשדוד ביום ראשון. ההפסד 3:0 חתך בבשר הקבוצה כמו להבה יוקדת, שני הגולים הראשון שנפסל בשל הואר והשני שאושר עם הואר חרצו את תוצאת המשחק לרעת הקבוצה שעדיין שקועה עמוק עמוק בבוץ של התחתית היוקדת.
הרע
דומה שכל מערכי הקבוצה קרסו מיד לאחר הגול המדהים של אשדוד בדקה ה-26. ההרחקה של ירדן כהן בצהוב שני בדקה ה-41 רק הוסיפה אש למדורה. השער השלישי של אשדוד חתם את הגולל על המשחק והדקות שנותרו עד לסיומו היו סבל של ממש עבור שחקני רעננה.
והלא נורא
בכל שבת אנחנו אומרים את זה- התחתית עדיין קרובה מרחק ניצחון – הבעיה שביום שבת מחכה לבחורים של אביטן הפועל באר שבע- שהפסידה להפועל תל אביב.

חייבים לנצח

ביום ראשון בשעה שבע בערב תפגוש רעננה את אשוד באצטדיון הי"א באשדוד

 ניסו אביטן אמר לקראת המשחק: "מדובר במשחק חשוב עבורנו. אני חושב שמ. ס. אשדוד נמצאת בכושר טוב, אבל לאחרונה גם היא לא צברה נקודות. אנחנו מאוד מקווים לחזור לנצח ביום ראשון למרות שיש לנו משוכה מאוד משמעותית. 

"לגבי הביטחון של השחקנים, אחרי תקופה ארוכה שלא מנצחים - זה פוגע בביטחון, אנחנו עושים את כל מה שצריך ומקווים שהשחקנים ידעו להתמודד עם המצב שלנו, אין לי ספק ואני מאוד מאמין שהם מסוגלים לעשות את זה".

 השוער אסף צור הוסיף: "אנחנו עובדים קשה באימונים במהלך השבוע כדי לבוא ביום ראשון ולנצח, הצוות המקצועי מכין אותנו למשחק ואנחנו באים במטרה לנצח ולצאת לדרך חדשה. עבורי באופן אישי, תמיד זה חשוב לתת הופעות טובות במשחקים, אבל כרגע הדבר הכי משמעותי זה ההצלחה של הקבוצה ואנחנו נעשה הכל כדי שהמצב של הקבוצה ישתפר ונעלה למקום גבוה יותר בטבלה".

 

מחכים לניצחון

הטוב

המחצית הראשונה של רעננה לפחות עד השער של יואב תומר עם בישול יפה של ירדן כהן, היתה בהחלט טובה, רעננה ידעה בידוק מה היא רוצה- תקפה ללא הרף והגיעה להזדמנויות. כל מערכי הקבוצה תפקדו, אבל אחרי השער חל ריפיון בלתי ברור. אסף צור השוער הציל את רעננה בשת יהצלות מרהיבות ששמרו על תוצאת התיקו.

 

הרע

כמו שקרה לא מעט העונה, אחרי כיבוש השער, הקבוצה נסוגה אחורה והזמינה את חדרה לתקוף את שער, מה שעלה לרעננה בשער שיוויון עם פתיחת המחצית השניה ולמעשה לחשש שאפילו התיקו יחמוק מהרגליים- בסוף, שבוע נוסף, רעננה מתחזקת את המקום האחרון בליגה

 

והלא נורא

בשבוע הבא שוב משחק סופר חשוב מול אשדוד- רעננה חייבת להתחיל לאגור נקודות

נר שביעי מול חדרה

במוצאי שבת תפגוש הפועל רעננה את הפועל חדרה בשעה 1830 במגרש המושבה בפתח תקווה. אוהדי רעננה יישבו בשער 11 כאשר כרטיס למשחק יעלה 60 שקלים בקופת לאן.

 

ניסו אביטן אמר לפני המשחק מול הפועל חדרה: "מבחינתי יהיה מרגש מאוד לפגוש את הפועל חדרה, היו לנו שנתיים יפות מאוד ביחד, אני מאוד אוהב את המקום ואת האנשים וכמובן מאחל להם בהצלחה אחרי המשחק מחר.  

"בקשר אלינו, כל משחק הוא מאוד חשוב עבורנו, אנחנו עם פרק זמן מאוד קצר אחרי המשחק בטדי מול בית"ר ירושלים ולפני המשחק מול הפועל חדרה, ובזמן הזה אנחנו מנסים לאושש את השחקנים. המשחק מול חדרה הוא מאבק מאוד חשוב ואני מקווה מאוד שנחזור לנצח אחרי תקופה ארוכה".

 

דיווין נאה אמר לפני המשחק מול חדרה מחר: השחקן

כל שחקני הקבוצה מבינים את החשיבות של המשחק בשבת, האוירה בקבוצה חיובית, כי למרות שהפסדנו ביום רביעי שיחקנו טוב ואני מאמין שאנחנו פשוט צריכים לנצל את ההזדמנות מול חדרה ולנצח.

 אנחנו יודעים שאנחנו קבוצה טובה ואני מאמין מהשבת הזו העניינים הולכים להשתנות, אנחנו נחושים לנצח את חדרה מכיוון שזה יביא הרבה ביטחון לשחקנים, מה שיכול לעזור לנו במאבקי ההישרדות בהמשך העונה.

עבורי באופן אישי, אני מרגיש טוב במשחקים האחרונים, עם אנרגיות מחודשות. המשחק ההתקפי של הקבוצה נותן לי את ההזדמנות ליצור ולהתקדם יותר, אני מקווה שהדברים ישתנו עבורנו  כבר מהשבת הקרובה."

קור ירושלמי

הטוב

בסך הכל הפועל רעננה נראתה בסדר גמור מול בית"ר ירושלים, שתי טעויות לא מחויבות המציאות וכדורים ש"התלבשו" לשחקניה של בית"ר קבעו את תוצאת המשחק- אבל רעננה הייתה ראויה לנקודה במשחק שהתקיים בקור הירושלמי ותחת גשם. ההגנה תפקדה לא רע בכלל- ובמחצית השנייה הגיעה רעננה למספר מצבים והתקרבה לכבוש שער.

 

הרע

סיבוב שלם בלי ניצחון, דומה שגם בחלומות השחורים ביותר השחקנים של הקבוצה לא ציפו שלא יצליחו לנצח את קבוצות הליגה. צריך לומר את זה בבירור רעננה היא כרגע אחת המועמדות הגדולות לירידת ליגה- והזמן מתחיל לאזול לבחורים המצוינים שלנו

 

והלא נורא

שני משחקים מול שתי הקבוצות שנמצאות בפורמה הטובה ביותר בליגה  - את זה עברנו- ועכשיו מצפה לחניכיו של ניסו אביטן סדרה של משחקים מול קבוצות - פחות או יותר - ברמה של רעננה- מהם חייבים, פשוט חייבים להוציא נקודות

עולים לבירה

ביום רביעי בשעה 2015 תפגוש רעננה את בית"ר ירושלים באצטדיון טדי. אוהדי רעננה יישבו ביציע המערבי.

לקראת המשחק דיבר ניסו אביטן:"אין משחקים פשוטים בליגה שלנו ומשחק חוץ בטדי זה אחד המשחקים הקשים שיש, ועדיין, אנחנו בסימן חיובי ורוצים לבוא ולהמשיך את המגמה הזו -  עם הרבה כבוד והערכה לבית"ר, אבל לנו יש את המטרות שלנו.

לגבי הניצחון בגביע, אחרי תקופה ארוכה שלא טעמנו טעם של ניצחון – תמיד כיף לנצח ולא מעט שחקנים כבשו שער בכורה העונה, ומבחינתנו אנחנו רוצים להמשיך מול בית"ר ולייצר רצף חיובי"

 

המגן עמית כהן הוסיף: "ספק שהניצחון בגביע שיחרר אוויר, הרבה זמן לא ניצחנו וזה היה חשוב מאוד מבחינתנו לנצח במשחק הזה, קודם כל בשביל לעלות שלב בגביע וגם לביטחון העצמי. גם במשחק כזה נגד קבוצה מליגה ב' הנציחון הוא לא מובן מאליו ואנחנו מאוד שמחים שהצלחנו להשיג אותו ומקווים לייצר המשכיות גם בליגה. כמובן שנגד בית"ר בטדי זה סיפור אחר לגמרי, הם בתקופה מצוינת ואנחנו מאוד מקווים להיות אלה שיעצרו אותם ומאמינים בעצמנו שאנחנו מסוגלים לעשות את זה. אנחנו נערכים לזה שהם יפתחו את המשחק מאוד חזק כמו כל משחק שלהם, בעיקר מול הקהל הביתי, ולכן חשוב מאוד להיות מרוכזים בדקות הראשונות.

כולנו זוכרים את המשחק הקודם נגד בית"ר, העובדה שניצחנו אותם כבר העונה נותנת לנו בטחון למשחק הזה, אם עשינו את זה פעם אחת אין סיבה שזה לא יקרה שוב. עם כל הכבוד לניצחון בגביע, הדבר הכי חשוב מבחינתנו זה להישאר בליגה ובשביל שזה יקרה אנחנו צריכים לחזור לנצח ולקחת יותר נקודות ואפשר לעשות את זה כבר מהמשחק הקרוב, למרות שזה אחד המשחקים הקשים בליגה.

לא היה לנו שבוע שלם להתכונן למשחק בגלל משחק הגביע, ובכל זאת עשינו מבחינתנו הכנה מצויינת, ניסו והצוות הכינו אותנו לקראת מה שמצפה לנו בסופו של דבר אנחנו השחקנים נמצאים על הדשא וצריכים ליישם את הדברים שעבדנו עליהם באימונים בשביל לעשות תוצאה טובה".

 

 

מתחילים מחדש

הטוב

הפועל רעננה גילתה משחק הגנה מצויין ועמידה טקטית יפה על המגרש במשחק מול הקבוצה ההתקפית ביותר בארץ. כבר לאחר דקה כמעט הבקיעה חיפה את שערו של אסף צור אולם הכדור חמק החוצה- בהמשך תקפה גם רעננה במספר הזדמנויות ושיחקה היטב. גם במחצית השניה המשיכה רעננה לעמוד טוב על הדשא למרות גלי התקפות של חיפה שהלכו והתגברו ככל שהמשחק התקרב אל סיומו, בסוף שמר אסף צור על רשת נקיה והמשחק הסתיים בתיקו אפס.

 

הרע

לצערה של רעננה - רוב קבוצות התחתית ניצחו ועדיין חסר מחץ בהתקפת הקבוצה, קייס גאנם ויוג'ין אנסה לא מצליחים לשחזר את העונה שעברה- והמצבים שמגיעה אליהם רעננה מעטים מדי, אולי עם הרצף יתחיל להגיע ביטחון והקבוצה תחזור לנצח מה שלא קרה כבר סיבוב שלם.

 

והלא נורא

השבוע אין מחזור ליגה כי אם משחק גביע מול קרית  מלאכי ביום שישי בשעה אחת בצהריים, מזכירים לכם רק כי בשנה שעברה רעננה הפסידה בסיבוב הזהה להכח רמת גן שהיתה בליגה א.

Story here

דרך חדשה

במוצאי שבת בשעה 1950 תפגוש הפועל רעננה את מכבי חיפה באצטדיון המושבה. אוהדי רעננה יישבו בשער  4 ואוהדי חיפה בשערים המזרחיים של האצטדיון, כרטיס למשחק יעלה 60 שקלים בקופות לאן

 

לפני המשחק דיבר המאמן ניסו אביט: "ראשית מבחינתי זה רגע מרגש להגיע למשחק בפעם הראשונה כמאמן הפועל רעננה. מכבי חיפה היא יריבה איכותית ובכושר מצויין – אבל עדיין צריך לפגוש את כל היריבות בליגה וזה מה שההגרלה זימנה לנו, אנחנו לא באים להתבטל אלא לבוא ולעשות את העבודה כמו שצריך. ההרגשה לקראת המשחק היא טובה מאוד, קיבלו אותי יפה כאן ברעננה, אני מרגיש בנוח ולומד להכיר את השחקנים. במעט זמן שיש לנו אנחנו מנסים להתכונן הכי טוב שאפשר למשחק במוצאי שבת".

 

 

עדי נמני הוסיף: "השבוע עברנו טלטלה עם העזיבה של המאמן מנחם קורצקי, אהבנו אותו והיינו מחוברים אליו, אבל זה חלק מהספורט וחלק מהכדורגל ולצערנו זה קרה גם אצלנו.

 כרגע יש מאמן חדש, ניסו אביטן - ואנחנו מקווים שאנחנו נעזור לו והוא יעזור לנו כדי שנוכל ביחד להוציא את הקבוצה מהמצב אליו היא נקלעה.

מצפה לנו משחק מאוד קשה נגד אחת הקבוצות החזקות בליגה - שנמצאת בכושר מצוין – אולי הכי טוב בליגת העל. נצטרך להגיע ביכולת של 200 אחוז למשחק הזה, למרות מה שקרה השבוע. יש לנו יומיים שלושה להתארגן טקטית למשחק למצוא את נקודות התורפה של מכבי חיפה ולהגיע כדי להוציא נקודות מהמשחק הזה, אין לנו ברירה אחרת".

 

מסיימים סיבוב עגום

הטוב

היה קשה לנו למצוא משהו מואר בתוך כל החושך של המשחק אתמול - אם חייבים אז במחצית הראשונה לרעננה היו מספר הזדמנויות שהפכו למצבים קורצים ליד השער של כפר סבא, מצבים שרק בנס לא נכנסו לשער.

 

הרע

מאיפה להתחיל? נסכם ב- פשוט משחק רע של הבחורים באדום במיוחד במחצית השניה, נקווה להשתפרות במשחקים הבאים.

 

והלא נורא

קבוצות התחתית עדיין לא צברו נקודות ופתחו פער מרעננה, מצד שני מצפים לקבוצה שני משחקים לא פשוטים נגד מכבי חיפה ובית"ר ירושלים.

דרבי השרון

ביום שבת בשעה 1500 תפגוש רעננה את הפועל כפר סבא באצטדיון המושבה. אוהד רעננה יישבו ביציע 4 ואוהדי כפר סבא ביציע 11. כרטיסים למשחק במשרדי לאן או באצטדיון במחיר של 60 שקלים.

 

מנחם קורצקי לפני המשחק מול הפועל כפר סבא: "נתנו לשחקנים להבין שאמנם השער שספגנו מול בני יהודה היה מאכזב, אבל צורת וסגנון המשחק  -זה משהו שאנחנו מאוד מעודדים ממנו. אנחנו מאוד מרוצים מהשחקנים וזה לטעמי הדבר החשוב, נכון שאנחנו רוצים לנצח ואנחנו זקוקים לניצחונות אבל אנחנו גם רוצים להראות טוב  ולהחזיר לשחקנים את הביטחון, זה משהו שהוא חשוב לנו להמשך הדרך.

 אנחנו מגיעים למשחק שלישי בתוך שבוע ויהיה עומס, אבל זה יהיה עומס לשתי הקבוצות, אנחנו מאוששים את השחקנים, נביא אותם הכי מוכנים שאפשר, אנחנו יודעים שהמשחק הזה חשוב מאוד לשתי הקבוצות אבל אנחנו משחקים בבית ונעשה הכל כדי לנצח את המשחק".

 

 

יואב תומר לפני המשחק מול הפועל כפר סבא: "במשחק מול בני יהודה זה היה לא נעים לקבל שיוויון בדקה כזאת קריטית אחרי שכולם עבדו כל כך קשה ובאמת נתנו את הנשמה על המגרש  אבל אנחנו ממשיכים קדימה לעבר המשחק מול כפר סבא.

ההכנות למשחק מול כפר סבא הן לא כמו לכל משחק כי אנחנו בתקופה עמוסה של שלושה משחקים בשבוע אבל מנחם והצוות מכין אותנו בצורה הטובה ביותר, האווירה בקבוצה  טובה וכולם מבינים את חשיבות המשחק הקרוב. אנחנו רוצים לבוא ולקחת שלוש נקודות, באופן אישי אני מודע לסיטואציה שנוצרה ורוצה לעזור כמה שיותר לקבוצה לחזור למסלול הניצחונות".

 

 

 

התקווה התפוגגה בדקה ה 88

הטוב

מחצית ראשונה טובה של רעננה שלא נבהלה מהבליץ של בני יהודה בדקות הראשונות ופיתחה משחק כדורגל נאה, כבשה גול נהדר מרגלו של אנסה, גול נוסף שנפסל בטענת נבדל מוצדקת של קייס גאנם ועוד מספר הזדמנויות. גם למחצית השניה עלתה רעננה נחושה ורוח הלחימה הוקרנה מהשחקנים עד לחמש הדקות האחרונות של המשחק.

 

הרע

ואז הגיע הדקה ה85 של המשחק, יד מקרית ברחבה של שחקן רעננה הובילה לפנדל ושער שיוויון של בני יהודה, שוב רעננה סופגת ומאבדת נקודות בדקות הסיום כמו שקרה לה מול מכבי חיפה ואשדוד. קבוצה אשר רוצה להישאר בליגה לא יכולה לאבד נקודות כאלה

 

והלא נורא

התחתית עדיין גועש ושום קבוצה לא מצליחה לפתוח פער מקבוצה אחרת, לרעננה יש הזדמנות מצויינת בשבת להכניס גם את כפר סבא לקלחת הרותחת, כאשר הפסד ירחיק את הירוקים מהשרון מרחק 6 נקודות מרעננה.

בבלומפילד לראשונה


בפעם הראשונה תשחק הפועל רעננה באצטדיון בלומפילד החדש- במשחק הליגה במחזור אמצע השבוע מול בני יהודה.

המשחק שייפתח בשעה שבע יפגיש את רעננה עם קבוצה שנמצאת במומנטום מעולה.

לקראת המשחק אמר מאמן הקבוצה מנחם קורצקי:"כמובן שהמרחק הקצר בין המשחקים זה לא דבר אידיאלי מבחינתנו, יש לנו גם מספר פצועים שעדיין לא החלימו אבל נבוא הכי מוכנים שאפשר.

 

גם אנחנו וגם בני יהודה שיחקנו בשבת, ככה שאין לנו שום תירוצים בנושא צפיפות המשחקים, אנחנו רוצים להמשיך את משחק ההגנה הטוב שהיה לנו מול נס ציונה, להמשיך לנסות לא לספוג, זה חשוב לנו מאוד לביטחון ואני מאמין שיש לנו את היכולת לצאת קדימה ולנסות להפתיע את בני יהודה".

 

 

השוער אסף צור הוסיף: "נכון שלא היה לנו את הזמן האידאלי להתכונן כי היה לנו משחק ביום שבת, אך הצוות המקצועי הכין אותנו בצורה טובה למשחק נגד בני יהודה, במטרה לנצח.

במשחק מול נס ציונה היו הרבה דברים חיובים שאנחנו צריכים להמשיך אותם גם במשחקים הקרובים, אמנם היה לנו חוסר מזל שלא הצלחנו להכניס גול, אבל אנחנו בכיוון הנכון, הוכחנו יכולת טובה על המגרש ואני מקווה שנביא את זה לידי ביטוי בנקודות במשחק הקרוב".

 

 

 

 

עדיין למטה

הטוב

המחצית הראשונה של הפועל רעננה במשחק מול נס ציונה היתה לא רעה בכלל כולל כמה הזדמנויות ובעיטה של כארם ארשיד שהיתה אמורה להיכנס לרשת אך נבלמה על ידי עידן שמש שהיה בדרכו של הכדור אל השער. גם שער חוקי לחלוטין של עידן שמש נפסל בטענה אבסורדית לנבדל. הפועל רעננה היתה מסוכנת הרבה יותר מנס ציונה והיתה על סף כיבוש שער אך כמו פעמים רבות העונה היא לא הצליחה לתרגם את ההזדמנויות לשערים.

 

הרע

המחצית השניה היתה בדיוק ההופכית של המחצית הראשונה , הרחקה של שניר שוקר בצהוב שני רק הרעה את המצב, למזלה של רעננה נס ציונה הראתה יכולת חלשה להחריד וספק אם רעננה תפגוש ביריבה כה חלשה בהמשך הדרך.

 

והלא נורא

יש עוד שני משחקים קריטיים להמשך הדרך השבוע- מול בני יהודה בשלישי ומול כפר סבא ביום שבת- 4 נקודות בשני המשחקים האלו יעלו את הקבוצה על דרך המלך.

לקראת המשחק עם נס ציונה

ביום שבת בשעה שלוש בצהריים תפגוש רעננה את נס ציונה, אוהדי רעננה יישבו בשער 11 ומחיר הכרטיס יהיה 60 שקלים.

 

מנחם קורצקי לפני נס ציונה: "בפגרה לא הייתה לנו אפשרות לשכוח מהמצב והתקופה הלא טובה שלנו. מבחינתי עבדנו והתכוננו כמו שצריך למשחק מול נס ציונה בשבת ונבוא כמובן מוכנים במטרה לנצח את המשחק – זו הברירה היחידה שיש לנו.

אנחנו כולנו, שחקנים וצוות, מבינים שהפסדנו יותר מדי השנה, גם אם היו משחקים טובים וגם אם היו משחקים פחות טובים, בסוף – התוצאות לא היו טובות ואנחנו צריכים להפוך את המשוואה הזו ולהחזיר את הקבוצה למסלול של ניצחונות כדי להוציא אותה מהמקום בו היא נמצאת"

 

 יוג'ן אנסה לפני המשחק מול נס ציונה:
כרגע השחקנים בקבוצה מבינים היטב את המצב הלא פשוט בו אנחנו נמצאים. עבדנו קשה במהלך השבועות של הפגרה ואני חושב שגם השחקנים וגם הצוות יודעים עד כמה חשוב המשחק ביום שבת מול סקציה נס ציונה. נעשה בדיוק את מה שהתאמנו עליו ואני מקווה שנשיג תוצאה טובה, זה לא הולך להיות משחק קל, אבל אנחנו קבוצה חזקה ועכשיו זה הזמן להביא את הנקודות" 

הפגרה הגיעה בזמן

הטוב

לא היו יותר מדי דברים טובים שאפשר לקחת מהמשחק מול נתניה, נכון הפועל רעננה שיחקה לפרקים כדורגל טוב, אבל עדיין לא הצליחה להיות קרובה מספיק לכיבוש שער. גם שער שכבש עדי נמני כבר בדקה השלישית נפסל בטענה צודקת לנגיעת יד. ברבע השעה האחרונה של המשחק לחצה רעננה על הדוושה אך ללא הואיל מה שהותיר אותה עם ניצחון בודד מתחילת השנה ובמקום האחרון בטבלה.

 

הרע

לא חסרים דברים רעים לומר על המשחק, נכון, החבר'ה נלחמו וניסו- אבל בסופו של דבר הקבוצה יורדת מנוצחת בפעם השישית העונה מה שגורם לירידתה אל המקום האחרון בטבלה. התקווה לא נעלמה מהבחורים של קורצקי – אבל הנקודות חייבות להגיע כבר במשחק הקרוב מול נס ציונה

 

והלא נורא

רעננה יוצאת עכשיו לסדרה של שלושה משחקים קריטיים על חייה בליגת העל- נס ציונה בבית, בני יהודה בחוץ וכפר סבא בבית, 6-7 נקודות מהמשחקים האלו הם תנאי כדי שנמשיך גם בשנה הבאה ללוות את הקבוצה בליגת העל!

ביום שבת תתמודד הפועל רעננה במגרש בנתניה מול מכבי המקומית, כרטיסים ב-40 שקל בקופת האצטדיון

 

מנחם קורצקי אמר לקראת המשחק מול מכבי נתניה: "לקחנו הרבה דברים חיוביים מהמשחק מול מכבי תל אביב ביום שבת, היו לנו הרבה דקות טובות שנתנו לנו ביטחון להמשך הדרך, נכון שמבחינת צבירת נקודות אנחנו עדיין לא שם -  ואנחנו לא מרוצים מזה וגם לא מסתירים את זה, אבל יחד עם זאת אנחנו נותנים הרבה ביטחון ואמונה לשחקנים שבסופו של דבר הדברים ישתנו לטובה ונחזיר את הנקודות שהלכו לאיבוד.

 אנחנו יודעים שמחכה לנו משחק קשה בשבת מול מכבי נתניה, קבוצה שלא מצליחה לייצר את הנקודות שהיא רצתה, קבוצה באותו מיקום כמונו. מדובר במשחק מאוד חשוב לשתי הקבוצות, אבל אנחנו צריכים לדאוג לעצמנו, לבוא מוכנים כי מבחינתנו זה המשחק הכי חשוב העונה – ואנחנו חייבים לצבור את הביטחון ולהשיג ניצחון".

 

ירדן כהן הוסיף: "ללא ספק ההפסד למכבי תל אביב היה הפסד מאכזב, במיוחד אחרי המחצית השנייה הטובה שלנו  - אבל הצוות דאג להרים אותנו ולקחת את הדברים החיוביים מהמשחק וזה מה שעשינו, אני בטוח שהתוצאות יגיעו בהמשך. ביום שבת מצפה לנו משחק חשוב במיוחד מול מכבי נתניה ואנחנו מתכוננים בשיא הרצינות למשחק. מדובר בקבוצה טובה שנמצאת באותו מיקום איתנו בטבלה אבל אנחנו באים לנצח את המשחק".

הפסד לאלופת המדינה

הטוב

עשרים דקות טובות במחצית השניה של המשחק לא עזרו להפועל רעננה, בעיטה אדירה של יואב תומר פגשה את המשקוף ורעננה הגיעה לעוד מספר הזדמנויות אבל דומה שיד האלוהים נגעה בשוער מכבי תל אביב שהמשיך לשמור על רשת נקיה גם במשחק מול הפועל רעננה. מילה טובה גם לקהל האדום שהגיע לעודד את הקבוצה- עכשיו רק צריך שהניצחונות יגיעו

 

הרע

המחצית הראשונה הראתה רק קבוצה אחת על המגרש- מכבי תל אביב ששלטה ללא עוררין במתרחש על כר הדשא. שחקני רעננה כמעט ולא הגיעו לרחבת שער היריבה ולא בעטו כלל לשער במחצית הראשונה. הריפיון הזה כאמור נעצר במחצית.

 

והלא נורא

הפסד 0:2 למכבי תל אביב הוא הפסד שמתקבל על הדעת, אבל המשחק הבא מול מכבי נתניה הוא משחק העונה של הקבוצה- כאן היא תימדד באמת, ניצחון הוא הכרחי!

מתכוננים למכבי

ביום שבת בשעה 1730 תפגוש הפועל רעננה את מכבי תל אביב באצטדיון המושבה. אוהדי מכבי תל אביב יישבו ביציעים המזרחיים, אוהדי רעננה יישבו בשערים ארבע וחמש. כרטיסים במחיר של 60 שקלים באתר "לאן" ובקופות האצטדיון.
מנחם קורצקי לפני המשחק מול מכבי תל אביב: "ציפינו לתוצאה אחרת במשחק מול קריית שמונה, באנו במטרה לנצח את המשחק - לצערי חטפנו שני שערים שהכריעו את המשחק, אבל זה כבר מאחורינו. יש לנו משחק מאוד קשה בשבת מול מכבי תל אביב, הקבוצה הכי טובה בליגה, קבוצה שעדיין לא ספגה, אבל עדיין, אנחנו במצב שאסור לנו לוותר על אף משחק, נתכונן כמו שצריך, מבחינתנו זה משחק ביתי ונעשה הכל כדי לנצח.
עשינו את ההתאמות לפני מכבי תל אביב, נבוא מוכנים למשחק בתקווה ובאמונה שנוציא תוצאה טובה ביום שבת".
דיווין נא הוסיף: "זה היה מאוד מאכזב להפסיד את המשחק מול קרית שמונה בשבת שעברה – היינו במצב שפוף אחרי המשחק אבל היינו חייבים לאסוף את עצמינו ולהתאושש לקראת המשחק ביום שבת מול מכבי תל אביב. עבורי אישית לשחק בקבוצה במדינה חדשה זה אתגר מאוד גדול, אבל המאמן עוזר לי ושם אותי בעמדות שעוזרות לי ולקבוצה על המגרש. לגבי המשחק מול מכבי תל אביב, זה הולך להיות משחק קשה עבורינו, אבל אנחנו מקווים להפתיע אותם."

אכזבה בצפון

הטוב

אין ספק שהשער של עידן שמש במספרת הוא מועמד ראוי לשער העונה, כמה חבל שחוץ ממנו לא ראינו יותר מדי מהפועל רעננה במשחק מול קרית שמונה. המחצית הראשונה הייתה חלשה של הרעננים ודווקא במחצית השניה מיד לאחר שער השיוויון ספגה הקבוצה שער מראשו של שרידן שקבע את תוצאת המשחק הפסד 1:2.

הרע

פחות מדי מצבים ופחות מדי הזדמנויות למול הגנה שסופגת כמעט בכל משחק- לאחר פתיחת עונה לא רעה הפועל רעננה שוקעת בתחתית וזקוקה לעירוי דחוף כדי לא להיגרר למאבקי תחתית גם העונה

והלא נורא

ביום שבת משחק מול מכבי תל אביב, לכאורה המשחק הקל ביותר העונה, כי אף אחד לא באמת מצפה למשהו- אבל אנחנו אופטימיים מטיבנו ומחכים להתפוצצות של הקבוצה שתביא לנו נקודות דרמטיות מול האלופה .

צפון

במוצאי שבת בשעה שש בערב תפגוש הפועל רעננה בחוץ את הפועל קרית שמונה, מחיר הכרטיס אחיד ויעמוד על 50 שקלים.

 

מנחם קורצקי אמר  לפני המשחק:: "לגבי המשחק שהיה מול הפועל חיפה - בתוך הקבוצה, מבחינתי, פחות התעסקנו בטעויות השיפוט, העדפנו לקחת דברים טובים מהמשחק, גם בנושא שלא נשברנו מבחינה מנטלית, זה היה מאוד חשוב ומאוד קשה וצריך לתת מילה טובה לשחקנים שנלחמו עד הסוף, וכמובן העובדה שעשינו מחצית ראשונה טובה ויצרנו מצבים, זה מעודד מאוד, יחד עם זאת אנחנו חייבים לנצח במשחקים כאלו כי אנחנו צריכים את הנקודות.

לגבי המשחק מול קריית שמונה, אנחנו יודעים מה ההשלכות של מאמן חדש על הקבוצה, נבוא ונתכונן כמו שצריך, קריית שמונה, בלי שום קשר להחלפת המאמנים, עשתה משחק טוב מול הפועל באר שבע והייתה קרובה לנצח את המשחק, אבל מבחינתנו אנחנו מאוד רוצים לנצח את המשחק כדי לחזור עם הנקודות מהצפון".

 

בן סביר הוסיף: "אין ספק שהייתה אכזבה מאוד גדולה מהמשחק מול הפועל חיפה ביום שני, הרגשנו שהיינו שווים הרבה יותר מנקודה ובסיטואציה אחרת היינו צריכים לצאת עם שלוש נקודות, מצד שני אנחנו מעודדים מהיכולת ומהעובדה שלא ספגנו שער. השבוע הייתה הכנה קצת שונה למשחק מול קריית שמונה בגלל שהיה משחק באמצע השבוע, אבל היה לנו זמן להתאושש וחזרנו לעבוד בידיעה שאנחנו באמת צריכים נקודות ויכולת טובה כבר לא תספיק לנו. אני מקווה ומאמין שנצליח לעשות את זה ביום שבת".

אימת הואר

הטוב

משחק טוב של הפועל רעננה במחצית הראשונה של המשחק תוך הבקעת שער חוקי לחלוטין שנלקח ממנה בהחלטת שיפוט מעוררת מחלוקת של השופט נאעל עודה ופנדל ברור לחלוטין שלא נספק בעבורה- היו יכולים לסיים את המחצית ביתרון 0:2 לרעננה. במחצי תזו הקבוצה שיחקה היטב והראתה עליונות ברורה על הפועל חיפה

 

הרע

מישהו צריך לעשות בדק בית רציני לגבי הVAR. לא יכול להיות שבמקום שהאמצעים הטכנולוגים יעזור לשופט המשחק הם רק גורמים לו לעשות טעויות קשות ואיומות שפוגעות מאוד בהפועל רעננה.

 

והלא נורא 

המשחק הבא מול קרית שמונה יכול לקבוע  גורל של עונה שלמה- הקבוצה משחקת היטב אבל הנקודות לא מגיעות, אול יבשבת סוף סוף ייצברו 3 הנקודות החשובות.

 

מפגש אדום

ביום שני, שמחת תורה, תארח הפועל רעננה את הפועל חיפה למשחק באטצטדיון המושבה. מחירי הכרטיסים במכירה מוקדמת 60 שקלים מחיר אחיד וביום המשחק 40 – לנוער וילדים ו-80 למבוגרים. אוהדי רעננה יישבו בשער 4 ואוהדי הפועל חיפה בשער 11.

 

מנחם קורצקי אמר לפני המשחק מול הפועל חיפה: "היו לנו שבועיים להתכונן כמו שצריך למשחק מול הפועל חיפה: לעבוד, לעשות השלמות ולתקן דברים שאנחנו לוקים מהם מתחילת השנה בעיקר בנושא של ספיגת השערים. אני מקווה מאוד שכבר מהמשחק הקרוב יראו את זה ונצליח לשמור על רשת נקייה, חייבים לומר שמבחינת הגעה למצבים והבקעת שערים אנחנו מאוד מרוצים מהקבוצה".

כל הליגה צפופה השנה, לכל קבוצה קשה מאוד לנצח ואני חושב שמי שבאה מוכנה ומחויבת למשחקים מצליחה לנצח או להוציא נקודות. מבחינתנו, הפועל חיפה היא קבוצה מאוד איכותית, אבל אנחנו חייבים את הנקודות וחייבים לנצח בבית, נבוא במחשבה לנצח את המשחק ואני מאוד מאמין בצוות, בשחקנים ובמועדון הזה שנצליח באמת להביא את הנקודות מהמשחק מול הפועל חיפה."

 

עמית כהן הוסיף: "לאחר המשחק מול הפועל תל אביב היינו ברגשות מעורבים: מצד אחד מאוד רצינו לנצח ובאנו במטרה לנצח את המשחק אז התיקו מאכזב, אבל מצד שני איך שהמשחק התפתח, אפשר לקחת הרבה דברים חיוביים ממנו, בעיקר מהבחינה מנטאלית והעובדה שלא נשברנו, הראנו הרבה אופי ובסוף גם חזרנו מפיגור. אני חושב שאם ניקח את הדברים הטובים מהפועל תל אביב למשחק הקרוב ונמנע מהדברים הפחות טובים אנחנו גם ננצח.

היו לנו שבועיים להתכונן למשחק מול הפועל חיפה בגלל הפגרה ואני חושב שניצלנו את זה בצורה הכי טובה שאפשר, בזמן שכולם נחו, אנחנו עבדנו מאוד קשה  ואני מאוד מקווה שזה ייתן לנו יתרון במשחק ונצליח לתרגם את העבודה הקשה לניצחון, לא ניצחנו מאז המשחק מול בית"ר ירושלים ואנחנו מבינים מה ניצחון יכול לעשות לנו, גם מבחינת הטבלה ובעיקר ביטחון להמשך הדרך".

האדומות שוות

הטוב

משחק מצוין של רעננה במחצית השנייה, מסוג המשחקים שברור לכולם שאם היו נוספות עוד מספר דקות זה היה מסתיים בניצחון של הקבוצה מהשרון. והפעם היה שילוב נהדר בין כל השחקנים ובמיוחד צעירי המועדון שלא פחות משישה מהם שותפו במשחק. רעננה הציגה יכולת טובה, אבל חבל שהחלטה מעוררת מחלוקת של השופט על פנדל לטובת הפועל תל אביב הביאה לכך שהמשחק הסתיים בתיקו.

 

הרע

השיפוט במשחק- לא משהו שכדאי להרחיב עליו את המילה, אז לא נרחיב, צפו בתקציר לבד ותבינו.

 

והלא נורא

רעננה משחקת כדורגל לא רע בכלל, לפרקים טוב ואפילו מעבר לכך, אבל הנקודות עוד לא מגיעות. המשחק הבא מול הפועל חיפה יהיה מבחן מצויין לאן פניה של הקבוצה העונה.

הקרב האדום

ביום ראשון הקרוב תפגוש הפועל רעננה את הפועל תל אביב באצטדיון המושבה, אוהדי רעננה יישבו ביציע 5 בצד המערבי אוהדי הפועל תל אביב בצד המזרחי של האצטדיון. מחיר כרטיס למשחק שישודר בספורט  4-  60 שקלים.

 השוער אסף צור אמר לפני המשחק: "כמובן שאנחנו מאוכזבים מהתוצאה באצטדיון טרנר ביום שבת האחרון, אולי בעיקר שעל אף היכולת הטובה שלנו במשחק לא הצלחנו לחזור עם נקודות מבאר שבע, מצד שני יש הרבה נקודות חיוביות בצורה שבה שיחקנו שנוכל לקחת איתנו למשחקים הבאים.

אנחנו עובדים קשה באימונים במהלך השבוע כדי לבוא ביום ראשון ולנצח את הפועל תל אביב, הצוות המקצועי מכין אותנו למשחק ואין ספק שנרצה להמשיך ביכולת הטובה שלנו מהמשחק הקודם ולנצח במשחק".

 

 

המאמן מנחם קורצקי הוסיף: "יש לנו המון ביטחון בשחקנים, אנחנו גורמים להם להאמין בעצמם, כקבוצה אנחנו קבוצה טובה וחזקה ואם נמשיך בדרך הזו נשיג את התוצאות שאנחנו צריכים, אנחנו בטוחים בזה.

לקראת המשחק ביום ראשון מול הפועל תל אביב, אנחנו ממשיכים לעבוד קשה, ומאמינים מאוד שהתוצאות גם יגיעו. אנחנו נערכים כרגיל למשחק. צריך לזכור שכמונו,  המיקום של הפועל תל אביב לא תואם את היכולת שלה, צפוי משחק קשה וחשוב – לשתי הקבוצות ואנחנו מקווים שנשחק היטב וננצח את המשחק".

חזרה מהמבצר

הטוב

הפועל רעננה המשיכה למעשה את המחצית הראשונה מהמשחק מול אשדוד. לחימה עיקשת של השחקנים זאת לצד מספר מצבים באצטדיון אולי הביתי ביותר בארץ. אסף צור המשיך להפגין יכולת נהדרת והתעופף למספר כדורים שהיו יכולים להפוך לשערים לטובת באר שבע. דומה שהפועל רעננה סיגלה לעצמה סגל קבוע פחות או יותר מה שיעזור לה במשחקים הבאים.

 

הרע

הנאיביות של רעננה באה לידי ביטוי בכדור נייח, קרן שהוגבה לרחבה ואותו נגח מיטל ויטור לרשת. גול מעצבן שאפשר ללא ספק היה למנוע אותו, אם לרעננה יש שאיפות העונה אסור לה לספוג ממצבים כאלו.

 

והלא נורא

בשבוע הבא משחק מול הפועל תל אביב על שש נקודות, ניצחון ושוב אפשר לראות ביום טוב את הפלייאוף העליון, הפסד ומאבקים התחתית יהיו חמים מתמיד לקראת החורף.

נעבור גם את זה

הטוב

התאוששות יפה של הפועל רעננה כולל מחצית ראשונה לא רעה בכלל שהוכיחה שוב שלהפועל רעננה השנה יש מה למכור. ההתקפה תפקדה בצורה יוצאת דופן ורק מזל רע גרם לרעננה לכבוש שער אחד בלבד במחצית הראשונה. לפני השער של דסה עוד הספיק יוג'ין אנסה להחמיץ ממצב קורץ מטרים ספורים מהשער.

הרע

אם המחצית הראשונה הייתה חזרה למשחק מול בית"ר, המחצית השנייה החזירה את רעננה למשחק מול חדרה, התקפה שכמעט אינה קיימת מול הגנה בעייתית - ההתקפות של אשדוד איימו לחדור את הבונקר הרענני- אבל יכולת גבוהה של אסף צור מנעה את כיבוש השער. בדקה ה-90 ספגה רעננה שער מבעיטה ממרחק של רועי גורדנה שקבר את התקווה הרעננית לשלוש נקודות.

 

והלא נורא

בסוף המחזור הרביעי רעננה עם ארבע נקודות, משחק כדורגל התקפי וטוב לעתים, דומה ששיפור בכמה מהנקודות החלשות יוכל להביא את הקבוצה למקומות אליהם היא שואפת.

נערכים לאשדוד

ביום ראשון יתקיים המשחק מול מ.ס אשדוד באצטדיון המושבה בשעה 19:00. אוהדי רעננה יושבים בשער 11 ואוהדי אשדוד בשער 5. לפני המשחק דיבר המאמן מנחם קורצקי:

"הקבוצה אחרי הפסד לא קל להפועל חדרה, מבחינתנו הסקנו את המסקנות, הפקנו לקחים מהמשחק הזה, ואנחנו עושים הכל כדי להחזיר את הקבוצה ליכולת שהצגנו לפני המשחק הזה - זו המטרה הראשונית.

אנחנו פוגשים קבוצה חזקה שמגיעה במומנטום מאוד טוב, עם המון יכולות אישיות, נצטרך להיערך בהתאם, אבל עדיין אנחנו מאמינים בקבוצה ובשחקנים שאנחנו מסוגלים ויכולים לנצח את המשחק הזה".

 

 

יוג'ין אנסה לפני המשחק מול אשדוד: "הייתה לנו התאוששות לא פשוטה ממשחק ההפסד מול חדרה, אבל לפעמים המשחקים האלו מזכירים לנו שאנחנו צריכים לחזור ליסודות שלנו בתור קבוצת כדורגל.

אנחנו עובדים קשה לקראת המשחק מול חדרה ביום ראשון, אנחנו יודעים איפה הנקודות הבעייתיות שלנו וכעת אנחנו מצפים להופעה ולתוצאה טובה במשחק".  

פותחים נגד חיפה

המשחק הראשון העונה ייערך באצטדיון סמי עופר ביום שבת מול מכבי חיפה. לרשות המאמן מנחם קורצקי יעמוד סגל חלקי עם שלושה שחקנים פצועים. ירדן כהן וכרם ארשיד ששבו רק לאחרונה לאימונים ובן סביר שסובל מפציעה קלה. 

 

זרים חדשים

הפועל רעננה התחדשה העונה בארבעה זרים חדשים שחלקם מבטיחים. ליוג'ין אנסה שנשאר מעונה הקודמת הצטרפו דויד מתיאוס שהגיע מהפועל חדרה, דיווין נא, יאיא קונה, והקולומביאני ריבאס ששיחק בעבר יחד עם דויד מתיאוס באורלנדו מליגת הכדורגל בארצות הברית.

המשחק האחרון

ביום שבת השעה שמונה וחצי בערב תפגוש הקבוצה למפגש הביתי האחרון את בית"ר ירושלים. מחיר כרטיס 50 שקל במכירה מוקדמת, 60 שקל באצטדיון

 

מנחם קורצקי אמר לפני המשחק מול בית"ר ירושלים: "ברור שרמת המתח ורמת החשיבות של המשחק בשבת מול בית"ר ירושלים קצת ירדה, אבל עדיין אנחנו רוצים להגיע מוכנים למשחק ולסיים את העונה כמו שצריך עם שאיפות כמובן לסיים במקום גבוה בטבלה.

ביום שלישי קבוצת הפועל רעננה חוגגת 80 שנה להיווסדה וזה מכובד שזוכרים את העבר של המועדון והתשובה לכל אלו שאומרים שהפועל רעננה היא קבוצה מיותרת - אז הפועל רעננה חיה, נושמת ובועטת כבר 80 שנה ואני מקווה שהיא תעשה את זה לעוד 180 שנה לפחות" .

 

בן סביר הוסיף: "אנחנו נערכים למשחק מול בית"ר ירושלים כמו לפני כל משחק, אנחנו עובדים על הקבוצה היריבה ומתרכזים גם בעצמנו כמובן, ואנחנו צריכים ורוצים לסיים את העונה בטעם ומתוק. חגיגות שנות ה-80 למועדון ביום שלישי הקרוב זה ארוע מרגש, ואני מקווה שנסיים עם ניצחון ונוכל לחגוג כמו שצריך". 

רוח ספורטיבית


הטוב

למרות ששיחקה עם מחצית ההרכב היוותה רעננה יריב שקול לקרית שמונה במהלך המשחק ואף התעלתה וכמעט ניצחה את המשחק. כדור למשקוף של שניר שוקר ביחד עם החמצה של אור דסה יכלו להכריע את הכף לטובת רעננה. השוער ניב אנטמן גילה יכולת נהדרת והציל מספר שערים בטוחים לטובת הקבוצה.

הרע

למרות שלושת שחקני החוד בקבוצה, עדיין היה חסר מחץ ובפעם האינפור העונה נגמר משחק של רעננה בתיקו אפס

והלא נורא

בשבוע הבא משחק אחרון לעונה מול ביתר ירושלים- רעננה תרצה לסיים עם טעם טוב בפה לקראת הקיץ הארוך שמצפה לה

הישורת האחרונה

רגע לפני המשחק מול עירוני קרית שמונה באצטדיון בעיר הצפונית (כניסה חינם) דיבר אסף צור ואמר: "אמנם הבטחנו את ההישארות בליגה אבל נבוא לשני המשחקים שנותרו לנו במטרה לנצח אותם, ונשמור כמובן על רוח ספורטיבית עד הסוף. האוירה בקבוצה מצוינת אבל אנחנו עובדים קשה עד סוף העונה. מבחינתי האישית אני מגיע בכל שבוע לעשות את העבודה שלי על המגרש ולהוכיח שאני ראוי לשחק בליגת העל ואני שמח שבאמת הצלחתי לעשות את זה עד עכשיו".

 

מנחם קורצקי הוסיף: ""הצלחנו באופן יפה במשחק הניצחון בשבת האחרונה מול הפועל תל אביב ואמנם נשארנו בליגה אבל עדיין נשארו לנו מטרות. אנחנו רוצים לסיים  את הליגה כמו שצריך, להגיע למקום גבוה בפלייאוף וכמובן להמשיך להתקדם גם מבחינה אישית וגם מבחינה קבוצתית. אנחנו מודעים לזה שקרית שמונה לא הבטיחה את ההישארות אבל אנחנו נשמור על רוח ספורטיבית ונשחק כמו בכל משחק קודם, כל בשביל עצמנו".

סיימו כמו שצריך

הטוב

משחק שני ברציפות שהקבוצה שיחקה היטב. במיוחד במחצית השניה בה הגיעה למספר הזדמנויות, אבל אי אפשר להתעלם מהשער הנפלא של קייס גאנם בדקה ה-56, מועמד ודאי לשער העונה שבמספרת מרהיבה הכניע את שוער הפועל תל אביב, לבקוביץ. עידו לוי הוסיף שער בנגיחה (שערו הראשון העונה) והקבוצה תתחיל עוד עונה- השביעית ברציפות - בליגת העל- שאפו גדול למנחם קורצקי ולבחורים.

הרע

המחצית הראשונה היתה חלשה במיוחד עבור רעננה, אבל גם במחצית כזו ניתן היה לראות שהפוטנציאל מצוי ברגליים של השחקנים, מה שבאמת קרה במחצית השניה הנפלאה של הקבוצה.

והלא נורא

עכשיו יש עוד שני מחזורים לתרגל את הצעירים בסגל, ולהתחיל להתכונן לעונה הבאה, בתקווה שאפשר יהיה לכוון גבוה יותר בטבלה.

קו הסיום

ביום שבת בערב במסגרת המחזור ה-31 תשחק הקבוצה מול הפועלת ל אביב באצטדיון רמת גן. מחיר הכרטיס יהיה 50 שקל במכירה מוקדמת ו-60 שקלים במגרש עצמו.

מנחם קורצקי אמר לקראת המשחק: ""הניצחון מול הפועל חיפה החזיר את הביטחון אצל השחקנים, יחד עם זאת עדיין לא סיימנו את העונה. אנחנו כל הזמן שואפים להמשכיות של היכולת ולשמור על ההרכב ואנחנו צריכים עוד ניצחון אחד כדי להישאר בליגה באופן סופי. השחקנים מודעים לחשיבות של המשחק מול הפועל תל אביב ביום שבת ואנחנו רוצים שהדברים יהיו תלויים בנו ולא חס וחלילה להסתבך או להלחיץ את המערכת.

אנחנו צריכים להמשיך באותה צורה ויכולת כמו נגד הפועל חיפה כדי לעשות סיום עונה כמו שצריך ולשם אנחנו שואפים".

ירדן כהן הוסיף: ""היה מאוד חשוב לנו לנצח את המשחק מול הפועל חיפה לפני הפגרה כדי להתרחק מהקו האדום. אז אין ספק שהניצחון היה מתוק וחשוב והחזיר לשחקנים את הביטחון להמשך הפלייאוף. הקבוצה נערכת למשחק בשבת מול הפועל תל אביב  כמו לכל משחק- ברצינות רבה, הפועל תל אביב היא קבוצה טובה ויהיה משחק קשה אבל הצוות המקצועי מכין אותנו בצורה טובה ונבוא מוכנים"

שאפו על משחק נהדר

הטוב

משחק מרהיב של החברים ברעננה, אף אחד לא היה מופתע אם המשחק היה מסתיים בניצחון שלוש ואפילו ארע אפס. רעננה היתה טובה לאין שעור מהחבורה האנמית של הפועל חיפה וסיכנה ללא הרף את שער המארחים. ניצחון חוץ העונה שהושג עקב יכולת טובה של כל חוליות הקבוצה, החל מההגנה, דרך הקישור וכמובן ההתקפה בראשותו של אנסה הנהדר שנותן תקוות גדולות לקראת העונה הבאה.

 

הרע

חיפשנו בנרות רע במשחק הזה, תאמינו לנו - לא מצאנו שום דבר רע במשחק, אולי דפיקות הלב המואצות עד סיום המשחק.

 

והלא נורא

אחרי שנותרה האחרונה ללא ניצחון חוץ וביטלה גם את השורה הזו בעמודה, נותרה רעננה כקבוצה האחרונה בליגה שעדיין לא נפסק לזכותה פנדל.

מסתבכים

מנחם קורצקי דיבר  לפני המשחק מול הפועל חיפה: "המשחק מול מ. ס. אשדוד היה משחק על 6 נקודות וכשלנו בו, הן מבחינת התוצאה והן מבחינת היכולת. אנחנו צריכים להרים את השחקנים, זה הדבר הראשון שעשינו השבוע.

 כשאתה קבוצת תחתית אתה צריך לקחת בחשבון שיהיו הפסדים ותוצאות לא טובות אבל אנחנו עדיין תלויים בעצמינו וצריכים לשמור על זה. אנחנו הולכים למשחק שהוא מאוד חשוב עבורנו ואנחנו צריכים לחזור לשחק ביכולת טובה וכמובן לחזור גם עם תוצאה טובה מהמשחק ביום שבת מול הפועל חיפה".
.

 

 

אור דסה הוסיף: "המשחק מול אשדוד היה משחק שיכולנו להשאיר את עצמנו בליגה, זה התעכב קצת, אבל אנחנו עדיין תלויים רק בעצמנו. אנחנו מתכוננים למשחק מו להפועל חיפה כמו לכל משחק, מתקנים את הטעויות מהמשחק האחרון מול אשדוד וכמובן יש נקודות אצל הפועל חיפה שאנחנו מתמקדים בהן, הוכחנו במשחק מול הפועל חיפה בסיום הליגה הסדירה שאנחנו יכולים לעשות דברים יפים מולם ואני מאמין שביום שבת נשלים את העבודה ונישאר בליגה."

מסתבכים

הטוב

אין הרבה טוב שאפשר לקחת מהמשחק מול מ.ס אשדוד, אולי רק את השער המדהים של אביחי ידין שבבעיטה מ-30 מטר קבר את הכדור בחיבורים של אשדוד כשהוא לא מותיר שום סיכוי לשוער יואב ג'ראפי. 

הרע

ממה נתחיל? אולי מההסתבכות חסרת הטעם של הקבוצה לתחתית אחרי שכבר היו מחשבות על עונה חדשה, הפער מאשדוד צומק ל-4 נקודות בלבד- 4 מחזורים לסוף העונה. הקבוצה נראתה במשחק מול אשדוד כבויה כאשר כל המערכים לא תיפקדו. רעננה כמעט לא הגיעה להזדמנויות מול השער וההגנה הייתה באחד הימים הפחות טובים שלה העונה.

והלא נורא

אז נכון יש רק עוד ארבעה מחזורים לסוף והפער יכול להספיק, ונכון שירדן כהן ועדי נמני לא שיחקו אתמול והיעדרם היווה פגיעה קשה בקבוצה - אבל כולם צריכים לשנס מותניים לקראת המשחק מול הפועל חיפה בשבת, אולי שם יגיע ניצחון החוץ הראשון של רעננה העונה.

לנצח ולהשאר בליגה

רגע לפני המשחק ביום ראשון מול מ.ס אשדוד (אצטדיון רמת גן, שעה 19:00 כרטיסים 60 שקל בקופות) דיבר מירקו אורמוש: "אנחנו מתכוננים למשחק כמו לכל משחק אחר, אנחנו רוצים לנצח כמובן ואני בטוח שכל שחקן כאן מבין את המשמעות של המשחק ואת האפשרות שאנחנו יכולים לסיים את העונה אם ננצח, מצד שני אנחנו יכולים לסבך את המצב שלנו אם נפסיד. אני בטוח שכל השחקנים מרוכזים ב-100 אחוז לקראת המשחק. אנחנו חייבים להיות מוכנים למלחמה כי אשדוד מאוד מסוכנת ואין לה מה להפסיד, עבורם זו אפשרות אחרונה להישאר בליגה ואנחנו חייבים לבוא חכמים ומרוכזים ולנצח את המשחק הזה"

 

מנחם קורצקי הוסיף: "בסך הכל אנחנו בכיוון נכון ואנחנו רוצים להמשיך את המומנטום שלנו, אשדוד יבואו למשחק ביום ראשון כהזדמנות אחרונה עבורם לנצח ולהישאר בליגה, אנחנו מבחינתנו צריכים להסתכל על עצמנו ועל המטרות שלנו – שזה אומר בראש ובראשונה להישאר  בליגה ונעשה הכל כדי להצליח במשחק בשבת. אנחנו שואפים כמובן לנצח ואני מקווה שבמשחק הזה נדע איך להוציא את מלוא הנקודות".

תיקו שלישי ברציפות

הטוב

נקודה חשובה להפועל רעננה שמרחיקה אותה עוד קצת מהתחתית הבוערת. קייס גאנם מוכיח שוב העונה שהוא באנקר רציני עם שער שישי יפייפה בנגיחה. החלק ההגנתי שיחק היטב וסגר את שחקני פתח תקווה וגם השוער אסף צור סיפק עצירה אחת של שער בטוח

הרע

הפועל רעננה לא מצליחה לנצח השנה בחוץ והיא הקבוצה היחידה בליגת העל שנמצאת על אפס ניצחונות. החלק ההתקפי לא שטף במשחק אתמול, אבל אנסה שהחלים מהפציעה הוא בשורות טובות להמשך המאבקים בתחתית.

והלא נורא

ביום ראשון המשחק המכריע נגד אשדוד, ניצחון ואפשר לנוח ולסכם את העונה , הפסד ויהיו עוד שבועות ארוכים של מתח עד סוף העונה

מגיעים למושבה

 

הסכם חדש בין מפעל הפיס למנהלת הליגות לכדורגל יחשוף ילדים מהפריפריה למשחקי ליגת ג'פניקה בכדורגל

 

קרא עוד

ביום ראשון בשעה שבע בערב תפגוש רעננה את מכבי פתח תקווה באצטדיון המושבה.

 

מנחם קורצקי אמר לפני המשחק:"לפני הפגרה היינו במומנטום חיובי ועכשיו אנחנו מגיעים מוכנים למשחק. שתי הקבוצות, אנחנו ומכבי פתח תקווה, נמצאות כרגע באותו מצב, כאשר הן יודעות שניצחון יכול לגמור את הסיפור ולהבטיח את ההישארות והפסד יכול לסבך להחזיר אותן בחזרה למאבקים בתחתית. אנחנו כמובן נבוא הכי דרוכים וממוקדים שאפשר, במטרה לסיים את הסיפור כבר במשחק יום ראשון ולהבטיח הישארות בליגה".

 

עידו לוי הוסיף: "נחנו מעט בפגרה אבל כבר יום שני חזרנו לאימונים כדי להתכונן כמו שצריך למשחק נגד מכבי פ"ת, האווירה טובה מאוד בקבוצה אבל בשביל לעשות אותה עוד יותר טובה אנחנו יודעים שצריכים לבוא מוכנים למשחק ביום ראשון כדי להבטיח מעשית את ההישארות בליגה.

 

 "כמו לכל משחק אנחנו מתכוננים בשיא הרצינות למשחק מול מכבי פתח תקווה, במטרה לבוא לנצח את המשחק ולהבטיח את ההישארות בליגה באופן סופי"

 

צלחו בהצלחה

הטוב

אין מה לומר, לקראת סיום העונה, הפועל רעננה מתחברת, במשחק נוסף בו נאלצה לשחק עם מספר מחליפים בשל פציעות והעדרויות בשל כרטיסים צהובים, הפועל רעננה שיחקה היטב, הניעה את הכדור בשטף והגיעה לאין ספור מצבים. שני השערים הצטיינו ביופיים, כאשר בראשון קייס גאנם עבר את שוער סכנין וגילגל את הכדור פנימה ובשני יואב תומר בבעיטת יעף כבר שער נהדר

 

הרע

משהו חורק בהגנה של קורצקי. אם עד לפני שבועיים הגנת הברזל מיעטה לספוג בשני המשחקים האחרונים נכנסו 4 כדורים לשער של אסף צור (אחד מהם מפנדל) אמנן שחקני הגנה בולטים לא שיחקו בשני המשחקים (עדי נמני בראשון ובן והבה בשני) אבל ההגנה חייבת להתייצב

 

והלא נורא

עוד מחזור עבר- והסוף כבר נראה באופק, הפרש 9 הנקודות אמור להספיק - 6 מחזורים לסיום העונה- כאשר במחזור הבא רעננה פוגשת את מכבי פתח תקווה- לאחר פגרת הנבחרת בשבת הקרובה

מתחילים מול סכנין

הפלייאוף התחתון מתחיל כשהפועל רעננה תפגשו באצטדיון רמת גן את בני סכנין, מחיר הכרטיס במכירה מוקדמת 50 שקלים ובאצטדיון 60 שקלים.

 

עדי נמני אמר: "מצפה לנו משחק קשה וקשוח עם קבוצה שנלחמת על החיים שלה, אבל גם אנחנו נלחמים על החיים שלנו  - ואנחנו רוצים להביא עוד שלוש נקודות כדי להתקדם עוד צעד לקראת הישארות בליגה. מדובר במשחק תחתית קלאסי ואנחנו יכולים לנצח אותו למרות שסכנין היא קבוצה טובה והתקפית".   

 

מנחם קורצקי  הוסיף: "לקראת הפלייאוף התחתון איך שלא נסתכל על זה, יש הרבה קבוצות שעדיין מסובכות ואנחנו בתוכן. הקבוצה שתנצח בשני משחקים או שלושה תישאר בליגה כמובן.

בשבת, יש לנו משחק מול קבוצה שהיא מתמודדת ישירה על הירידה ואנחנו צריכים לבוא בצורה הטובה ביותר בשביל לגמור את הסיפור. בני סכנין בכל מקרה תבוא ותרצה לנצח את המשחק, אנחנו צריכים לבוא מוכנים ואסור לנו בשום פנים ואופן להסתבך עוד פעם, יש לנו את מרחק הנקודות מהקו האדום ונרצה להגדיל או להשאיר את הפער כמו שהוא".

מוכנים לפליאוף

הטוב

הפועל רעננה הגיעה למשחק מול הפועל חיפה בידיעה שגם אם תנצח הסיכוי שלה להעפיל לפלייאוף העליון קלוש, ובכל זאת הבחורים של קורצקי נלחמו והיו עדיפים על המאחרת. שער שנפסל שלא בצדק של כרם ארשיד ופנדל מוצדק שלא נשרק לאחר שעדי נמני נפל ברחבה היו יכולים להטות את הכף. אבל בסופו של דבר הקבוצות נפרדו בתיקו 2- לאחר שער מרהיב ביופיו של ירדן כהן (הראשון שלו העונה)

הרע

הליגה הצפופה גם כך- יכולה להפוך למותחן מאיים , אילו סכנין ואשדוד יתחילו לצבור נקודות. כאן רק העצבים ידברו- נקווה שהפועל רעננה למדה מהניסיון ותייצר את סף הנקודות ההכרחי לעוד עונה בליגת העל.

והלא נורא

העונה מתקרבת לסיום והפועל רעננה למרות מצוקה גדולה בסגל מצליחה להראות שהשנה יש לה את מה שנדרש לא רק כדי להישאר בליגה אלא גם להעמיד בסיס טוב לקראת השנה הבאה. בעדרם של  מספר שחקני מפתח כמו יוג'ין אנסה ואחרים מצליחה רעננה לשחק כדורגל מצוין ולהביך פעם אחר פעם את יריבותיה.

משחק על עונה

ביום שבת תשחק הקבוצה מול הפועל חיפה, כניסה חופשית לנשים שמגיעות עם חולצות אדומות, מחיר אחיד של 50 שקלים לכל השאר.

 

מנחם קורצקי לקראת המשחק מול הפועל חיפה:

 

"אנחנו מגיעים מוכנים למשחק מול הפועל חיפה, משחק שאי אפשר להתעלם מהחשיבות שלו לשני הצדדים. אם ננצח יהיה לנו סיכוי להיות בפלייאוף העליון  אבל מבחינתנו הרבה יותר חשוב זה לנצח ולברוח מהתחתית ואולי אפשר יהיה לגמור את הסיפור, בכל מקרה אני מעריך שהעולה לפלייאוף העליון תצא מהמשחק הזה .

 הניצחון על הפועל חדרה היה עבורנו רק עוד צעד אחד בדרך להגשמה של מה שאנחנו רוצים -  שזו המטרה האמיתית כרגע של הקבוצה הזו – להישאר עוד עונה בליגת העל. נמשיך להשתפר ואולי אפילו בסוף ניכנס לפלייאוף העליון כדי שנוכל להשיג גם את המטרות האישיות שלנו".

 

מאור ג'רסי לפני המשחק מול הפועל חיפה: "אנחנו נערכים כמו לכל משחק, נגיע מוכנים טקטית וניתן כמובן את ה-100 אחוז שלנו - האווירה במועדון שגם ככה הייתה טובה, השתפרה כמובן אחרי הניצחון על הפועל חדרה ואני מקווה נשמור את זה ככה עד סוף העונה. נקלטתי בצורה טובה במועדון ואני שמח שבחרתי לשחק כאן, המטרות שלנו כרגע הן לברוח מהתחתית ואם נצליח תוך כדי להגיע לפלייאוף העליון זה יהיה מצויין"

בדרך למעלה


הטוב

הפועל רעננה שטפה את המגרש במיוחד במחצית הראשונה מול הפועל חדרה, הקבוצה הגיעה למספר רב של הזדמנויות ורק החמצות משוועות של בן והבה ושל אור דסה לא שינו את התוצאה על הלוח. הקבוצה היתה מאורגנת היטב, ולא היה ברור מי זו הקבוצה שמועמדת לפלייאוף העליו ומי נאבקת נגד הירידה, השער של קייס גאנם הוכיח מאיזה חומר קורץ הבחור, זה היה כבר שערו הרביעי של קייס העונה והוא הוכיח שוב את תרומתו לסגל הקבוצה.

 

הרע

חוסר המחץ בחוד פעל לרעתה של רעננה ולא היה חסר הרבה שחדרה תכבוש את שער השיוויון שלה והחגיגות על הבריחה מהתחתית יהפכו להיות המתנה לעוד שבוע מורט עצבים. כמות הפצועים הלא מעטה הציבה בפני מנחם קורצקי אתגר לא פשוט ודומה שהסגל כרגע אינו ארוך דיו. מה עוד שבן והבה ומירקו אורמוש קיבלו צהובים שיגרמו לחסרונם במשחק הראשון של הפלייאוף התחתון.

 

והלא נורא

עוד רגע והפועל רעננה יכולה להתחיל לתכנון את העונה הבאה, מה שחסר זה עוד 4-5 נקודות כדי להגיע לחוף מבטחים, המסע יכול להתחיל כבר במשחק הקרוב באצטדיון סמי עופר נגד הפועל חיפה.

משחק העונה

לקראת המשחק מול הפועל חדרה (יום ראשון בשעה 19:00 באצטדיון רמת גן, מחיר כרטיס 60 שקלים) דיבר המאמן מנחם קורצקי:  "אנחנו מודעים כמובן לחשיבות המשחק ביום ראשון מול חדרה,  עם התוצאות האחרונות שלנו אנחנו חייבים להתחיל להביא נקודות, הפער שנפתח עם קבוצות התחתית בגלל הניצחונות שהיו לנו -  צומצם, ולכו המשחק הזה מאוד חשוב לנו.

 

אנחנו יודעים שהפועל חדרה עושים עונה מדהימה, מעל המצופה, הם הגיעו גם לחצי גמר גביע המדינה ונמצאים בעמדה להגיע לפלייאוף העליון, גם עבור הפועל חדרה זה משחק שהם חייבים לנצח אותו בכדי להיות בין שש הראשונות, ולכן אני חושב שצפוי משחק מעניין".

 

המגן ירדן כהן הוסיף:  "הקבוצה נערכת כמו לכל משחק בכל רצינות, הפועל חדרה היא קבוצה טובה שעשתה דברים יפים השנה ויהיה משחק לא קל אבל אנחנו באים בשביל לנצח ולהתרחק מהתחתית. לא הייתי אומר שזה המשחק הכי חשוב העונה כי כל משחק הוא משמעותי וחשוב באופן שלו - אבל ללא ספק זה משחק שיכול לעזור לנו להתקדם. האווירה בקבוצה טובה כולם עובדים קשה ורוצים לבוא ולתת משחק טוב ולנצח. הצוות מכין אותנו בצורה טובה כמו לכל משחק ואנחנו מחכים כבר למשחק ביום ראשון"

טדי לא האיר פנים


הטוב

החלק ההגנתי של רעננה תיפקד בצורה מצויינת ורק שער עצמי מקרי לחלוטין של מירקו אורמוש גרם לבית"ר להיות ביתרון. בית"ר בעטה רק פעם אחת לשער ובהרכב הטלאים שהעלה קורצקי בגלל הפציעות אפשר להתייחס לכך בחיוב.

 

הרע

בית"ר רושמת כבר משחק שלישי רצוף בלי כיבוש שער, החלק ההתקפי חלש וכמעט שאין בעיטות לשער, גם ניצול המצבים נמוך במיוחד. כולנו תקווה שהסיבה המרכזית לכך היא היעדרות ושל האס של הקבוצה יוג'ין אנסה שנפצע ברגלו אבל יהיה כשיר ככל הנראה למשחק הקריטי מול חדרה ביום ראשון הבא

 

והלא נורא

למזלה הרב של רעננה  היריבות שלה למשחקי התחתית , מכבי פתח תקווה והפועל תל אביב הפסידו גם הן אתמול. אולם אחרי שסכנין ניצחה, עושה רושם שהפלייאוף התחתון יהפוך להיות סיר לחץ של ממש

עולים לבירה

רגע לפני המשחק מול בית"ר ירושלים ביו םשבת בשעה 2030 באצטדיון טדי, דיבר מננחם קורצקי: "תמיד יש אמונה שאפשר לנצח, אנחנו תמיד מאמינים ויודעים שזה יהיה משחק שונה לחלוטין מהמשחק שהיה באצטדיון רמת גן. בית״ר היום קבוצה הרבה יותר טובה עם שחקנים יותר איכותיים, כך שאנחנו יודעים שבמיוחד בטדי יהיה לנו משחק קשה. המשחק מול הפועל תל אביב? אני חושב שאנחנו צריכים הפעם לנסות לפתח משחק, ללחוץ ולתקוף עם כמה שיותר שחקנים, אבל בשום פנים ואופן לא לזנוח את משחק ההגנה שלנו ולא להתפשר, אלא למצוא את האיזון בין הגנה להתקפה״.

בן והבה הוסיף: "אנחנו מאמינים שאפשר לנצח, אבל זה יהיה סגנון שונה לגמרי של משחק לעומת מה שהיה בסיבוב הראשון, יהיה הרבה יותר קשה כי יש שם שחקנים בכושר הרבה יותר טוב, אבל אנחנו מאמינים שאפשר לעשות את זה. אנחנו צריכים להציג כדורגל יותר טוב מאשר מול הפועל תל אביב, אבל עדיין בכל המשחקים האחרונים שלנו היינו עדיפים על היריבות, היכולת היא טובה, פשוט אנחנו צריכים לשמר ואולי לשפר עוד קצת ולהיראות אפילו טיפה יותר טוב ואני מאמין שנצליח לעשות את זה״.

המשחק ייערך כאמור במוצאי שבת, אוהדי רעננה ישבו ביציע הצפוני וכרטיסים אפשר למצוא בקופות האצטדיון.

משחק חפירות

הטוב

הפועל רעננה זכתה בעוד נקודה במאבקי התחתית והאמת חייבת להאמר היא יכלה לנצח את המשחק אילולא שתי החמצות אחת של כרם ארשיד והשנייה של קייס גאנם ונגיחה מראשו של יוג'ין אנסה שפגעה במשקוף השער. רעננה כיסתה היטב את שחקני הפועל תל אביב ולאור תנאי המגרש הלא ממש פשוטים יכולה להיות שבעת רצון מהנקודה שהושגה במשחק

 

הרע

שוב, כבר משחק שני ברציפות שחקני רעננה לא מגיעים כמעט לשער, זה כבר תיקו אפס שישי העונה והחלק ההתקפי לא מצליח לספק בינתיים את הסחורה, נקווה שלקראת הפלייאוף התחתון החלקים בקבוצה יתחברו ונזכה לראות יותר שערים מהחלק ההתקפי ממש כמו במשחק מול הפועל באר שבע לפני שבועיים

 

והלא נורא

אז רעננה שוב לא ניצחה אבל גם לא הפסידה והנקודה היא עוד אויר נשימה במאבק על ההישארות בשנה הבאה בליגה. הסגל של קקצקי מתייצב ומשחק לפרקים כדורגל לא רע בכלל, עושה רושם ששוב אשר אלון קלע בול בחלון ההעברות

משחק על שש נקודות

לפני המשחק מול הפועל תל אביב ביום שבת סיפר בן סביר לאתר הקבוצה: "למרות ההפסד ביום שבת במשחק מול מכבי נתניה, הקבוצה כרגע נמצאת בתקופה טובה והשחקנים מחוברים אחד לשני,  אנחנו צריכים קצת יותר ריכוז כדי לנצל את המצבים שאנחנו מגיעים אליהם והצוות המקצועי מכין אותנו בצורה הטובה ביותר שאפשר למשחק הזה. צריך לזכור שגם הפועל תל אביב נמצאת בתקופה טובה, הם במגמת שיפור וזה יהיה משחק שקול, שמצב לפה או מצב לשם יכריע את המשחק". 

 

המאמן מנחם קורצקי הוסיף: "מבחינתי, שיחקנו מול מכבי נתניה כמו שרצינו. ההפסד מול נתניה לא מעיב על המומנטום או על היכולת שלנו אלא להפך, מחזק אותנו. השבוע עבדנו והוספנו לשחקנים ביטחון ואמונה שאנחנו קבוצה טובה וחזקה וצריכים להמשיך באותה דרך ואני בטוח שבסופו של דבר זה יביא לנו את התוצאות שאנחנו צריכים כדי להישאר בליגה.

הפועל רעננה והפועל תל אביב מאוד דומות באופי שלהן, קבוצות מאורגנות וטקטיות עם חלק התקפי מהיר. מצפה לנו משחק קשה אבל אנחנו נבוא מוכנים, זה משחק בית שלנו ואנחנו נשאף כמובן לנצח אותו כי אנחנו כמובן רוצים לברוח מהתחתית ולשחק עוד עונה בליגת העל."

הרצף נשבר


הפועל רעננה שוב שיחקה היטב על כר הדשא ולפרקים גילתה עליונות מול הקבוצה החזקה של מכבי נתניה. אלא שמי שלא מבקיע סופג ובצ'ראי הבקיע בפנדל שנוי במחלוקת בדקה ה-36. רעננה הוכיחה סף עמידה כשלא נשברה וחוליית ההגנה עבדה כמו שצריך בבלימת ההתקפות של מכבי נתניה

הרע

הפועל רעננה לא הגיעה למספיק הזדמנויות ומספיק בעיטות לשער וחבל, כי דווקא אתמול אפשר היה לתפוס את נתניה בחולשתה. מערכי הקבוצה עובדים מצוין אולם אין מספיק סיכונים לשער היריבה- תופעה שחזרה על עצמה במשחקים האחרונים

והלא נורא

התחתית עדיין במרחק סביר- לפלייאוף העליון כנראה לא נעלה- נקודות במשחקים הקרובים מול הפועל תל אביב בשבת ומול ביתר ירושלים בשבוע שלאחר מכן, הן הכרחיות

 

יהלום לפנינו

לקראת המשחק מול מכבי נתניה, דיבר המאמן מנחם קורצקי: "אנחנו מרוצים מההתקדמות של השחקנים ,זה דבר שמאוד חשוב לנו, השחקנים מתחילים להפנים מה הדרישות ומה אנחנו מצפים מהם, ואני גם שמח שזה בא עם תוצאות טובות לאחרונה.

 

"אנחנו יודעים שמחכה לנו משחק קשה ומאתגר מול מכבי נתניה. זו קבוצה שמבחינת כדורגל ומבחינה התקפית מציגה, יחד עם מכבי תל אביב ,את רמת הכדורגל הכי טובה בארץ, אנחנו יודעים שהאתגר הוא מאוד קשה, אבל אנחנו יודעים שאם נבוא כמו שבאנו למשחקים במחזורים האחרונים  - עם אותה מחויבות ועם אותה רמת כדורגל אנחנו כן יכולים לחזור עם נקודות מהמשחק הזה וזו המטרה. זה משחק שמבחינתנו יכול להקפיץ אותנו מבחינת המטרות לאזורים שאנחנו רוצים להיות בהם  ויש לנו אפשרות לעשות את זה".

 

עידו לוי הוסיף: "אנחנו יודעים שמצפה לנו משחק חוץ לא פשוט, מכבי נתניה נראית מצוין, הם משחקים כדורגל טוב, צפוי לנו משחק מאוד קשה אבל אנחנו מגיעים עם מומנטום חיובי ואנחנו רוצים להמשיך אותו

מנחם קורצקי מכין אותנו כמו שצריך מבחינה טקטית ואני מקווה שנצא עם הנקודות. אנחנו רוצים עוד קצת להתרחק מהתחתית, כדי שנוכל להגיע רגועים לפלייאוף, אבל אם נחבר עוד 2-3 ניצחונות יכול להיות שהמטרות ישתנו".

בורחים מאיזור הירידה

הטוב

יוג'ין אנסה מתגלה בכל משחק כבאנקר החדש של מנחם קורצקי. זה לא רק השער שכבש במשחק מול מכבי פתח תקווה, זו גם התחושה שסוף סוף יש לרעננה שחקן מטרה, אחד כזה שעושה מהומות ברחבה וכל נגיעה שלו בכדור תניע לדברים טובים אצל הקבוצה של קורצקי. אנסה לא היה גדול אתמול, אבל מספיקות שתיים-שלוש פעולות פשוטות שלו כדי להבין שמדובר כאן באס רציני.

 

הרע

לרעננה חסר הגרוש ללירה, כמו בהרבה פעמים העונה, רעננה שהיתה טובה יותר מיריבתה הסתפקה בתיקו. נקווה שהנקודות האלו לא יהיו חסרות בסוף העונה. על הקבוצה של לוזון אין הרבה מה להרחיב, הם בעיקר הפריעו למהלכו התקין של המשחק

 

והלא נורא

לאסף צור, שוערה הכשרוני של רעננה היו מספר משחקים מעולים השנה בהם חסם, הלכה למעשה כדורים מלנחות ברשת. אתמול  היה משחק פחות טוב שלו, אבל ברעננה יודעים כבר שיש להם יהלום ביד, הליטוש לוקח זמן, אבל מספר הנקודות שצור כבר העניק לרעננה העונה הוא זה שעושה את ההבדל בין שוער טוב לבין שוער שהוא אקס פקטור בהפועל רעננה

חמשת הגדולים

חמישה דברים שאתם צריכים לפני המשחק מול מכבי פתח תקווה באצטדיון המושבה
 

1.בסיבוב הראשון הסתיים המשחק בין שתי הקבוצות בניצחון 0:1 של רעננה משער של יואב תומר עמוק בתוך תוספת הזמן בדקה ה-93.
 

2.המאמן מנחם קורצקי אמר לקראת המשחק: ״אני חושב שכבר תקופה שיש לנו יותר ביטחון, נכון שמבחינת תוצאות זה לא בא לידי ביטוי ביותר מדי ניצחונות, אבל מבחינת יכולת ומחויבות אני כן מרגיש שיש שיפור לאחרונה. אני שמח שנגד באר שבע זה הסתדר יותר טוב וניצחנו, אבל כמובן שאנחנו לא מסתפקים בזה ורוצים להמשיך ביכולת ותוצאות טובות. המטרות? אנחנו עדיין מסתכלים על התחתית ויודעים מי נמצא בתחתית ורוצים לברוח משם. ניצחון מול מכבי פ״ת יכול לשנות את המטרות ונרצה להגיע לפלייאוף עליון, אבל אנחנו יודעים שזה לא יהיה קל״.
 

3.המשחק מחר יתקיים באצטדיון המושבה, בשעה ארבע אחר הצהריים, מזג האוויר צפוי להיות נח במיוחד. כרטיסים למשחק, 71 שקלים באתר לאן, כולל עמלה.
 

4.רעננה תופיע בהרכב כמעט מלא, כאשר בן בנימין ויואב תומר נמצאים בספק בגלל פציעה.
 

5.השחקן מרטין זמאן שהגיע לפני שבועיים אמר לקראת המשחק: הגעתי לכאן אחרי פגרה בצ'כיה ואני לאט לאט נכנס לכושר משחק, אני מרגיש כל יום יותר טוב, אני מקווה להשיג את המטרות עבור רעננה. האיכות של הכדורגל בישראל טובה, והשחקנים מצוינים מבחינה טכנית יחסית לצ'כיה".

ניצחון במשחק הכי טוב העונה

 

הטוב
 

משחק מהפנט של רעננה בעיקר במחצית השנייה. שלושה שערים מדהימים, השניים בראשונים מרגליו של החלוץ הזר שהגיע רק לאחרונה מבית"ר תל אביב, יוג'ין אנסה והשלישי ממש בתום 90 הדקות מרגליו של אור דסה לאחר איבוד כדור שלומיאלי של הפועל באר שבע. אבל זו לא רק התוצאה זו היכולת, אחרי התיקו העגום מול מכבי חיפה בלי בעיטות לשער כמעט, שטפה רעננה את המגרש מול הפועל באר שבע והגיעו למצבים רבים, ניצחון מוצדק לחלוטין.


הרע
 

החלטות שיפוט גרועות של צוות השופטים בראשותו של ארז פפיר: השער הראשון שהובקע מעמדת נבדל ברורה של לא פחות מארבעה שחקנים וכדור עונשין ברור ל11 מטרים שלא נפסק לטובת רעננה, לאחר שלואי טאהא (אקס רעננה) הכשיל ברחבה שחקן של רעננה.

 

והלא נורא

 

רעננה ברחה עוד שלוש נקודות מתחתית הליגה, והתקרבה אפילו לפלייאוף העליון. ביום שבת המשחק החשוב של העונה שיגיד לאן פניה של הקבוצה, מול מכבי פתח תקווה באצטדיון המושבה, ניצחון ואפשר לקחת אוויר לנשימה, הפסד ושוב התחתית בוערת.

 

נערכים לבאר שבע

מנחם קורצקי לפני המשחק מול הפועל באר שבע בשבת:  "עברנו שני משחקים מול קבוצות צמרת בסדרה של שלושה משחקים, נכון אמנם שכל משחק הוא קשה וחשוב, אבל המשחק מול באר שבע הוא כמובן כרגע הכי חשוב.

בכל סיטואציה אנחנו יודעים שבאר שבע היא קבוצה מצוינת, אמנם השנה היא לא מביאה את התוצאות שהיא רגילה אליהן, אבל במשחקים שלה ראינו שהיא מסוכנת ומגיעה למצבים ויש לה הרבה חוסר מזל. מצפה לנו משחק מאוד קשה מול קבוצה עם שחקנים איכותיים, אנחנו צריכים לבוא דרוכים ומרוכזים כדי להביא תוצאה טובה, נעשה את ההתאמות להפועל באר שבע, מבחינתנו נבוא עם שאיפות לצאת קדימה מבחינה התקפית כדי לנסות להפתיע ולהבקיע שערים"

 

יוג'ין אנסה לפני המשחק מול באר שבע: "אמור להיות משחק קשה כמו כל משחק בליגה הזו, אבל התכוננו בצורה טובה ואנחנו מוכנים היטב ונראה כמובן איך המשחק יתפתח. עבורי, תמיד רציתי לשחק בליגה הראשונה בישראל, והתכוננתי לרגע הזה, זה נראה בסדר גמור כרגע, אני מרגיש טוב ברעננה, נכון שהלחץ הוא לא כמו בבאר שבע או מכבי חיפה, אבל עבורי זה צעד חשוב לשחק בקבוצה בליגת העל".

חזרו בשלום לבסיסם

הטוב

השוער אסף צור הוכיח בפעם המי יודע כמה שהוא חד משוערי העתיד של הכדורגל הישראלי. עצירות רבות במהלך המשחק ותיאום נפלא עם ההגנה גרמו למאזן השערים בחובתה של רעננה להישאר בפעם השישית העונה על הספרה 0. הפעם צור התעלה על עצמו והיה כוכב המשחק כשמנה לפחות שלושה שערים בטוחים משחקני מכבי חיפה.

 

הרע

הקישור של רעננה לא תפקד אתמול וגם בגזרת החלוצים לא היה חדש כשכמעט לא נרשמו בעיטות לשער לאורך 90 הדקות. וזה חבל כי בדיוק אתמול היתה ההזדמנות לעקוץ את מכבי חיפה. נכון, שלושה שחקנים חדשים ששולבו בהרכב הקבוצה עדיין לא מתואמים עם חבריהם אבל מעט יותר מחץ בהתקפה היה יכול להוסיף

 

והלא נורא

נקודה מול הקטר הדוהר של הליגה- מכבי חיפה, המשחק אמנם היה לא פשוט, ורעננה כמעט שלא ניפקה מצבים, אבל בסוף הנקודה החשובה במגרש בו רבות מהקבוצות ובעיקר היריבות למאבקי התחתית יאבדו נקודות, היא קריטית להמשך הדרך. ביום שבת נפגשים מול באר שבע בבית, אצטדיון רמת גן, שבת 26.1.19 בשעה 1815

לצבוע את חיפה באדום

ביום שבת תפגוש הקבוצה את מכבי חיפה באצטדיון סמי עופר בשעה 1815

מנחם קורצקי לפני המשחק מול מכבי חיפה ביום שבת: "אנחנו יודעים שאנחנו משחקים מול קבוצה שנמצאת במומנטום חיובי מאז חילופי המאמנים, הם גם שינו את שיטת המשחק שלהם ואנחנו צריכים להתכונן בהתאם. מצפה לנו משחק קשה אבל אנחנו צריכים להסתכל על עצמינו ועל המטרות שלנו,  הליגה נמצאת באמצע הדרך ואנחנו חייבים להתחיל לנצח בשביל להתרחק מהתחתית".

לגבי השחקנים החדשים ואלו שעזבו את המועדון:

"בחודש ינואר כמו בכל שנה יש שינויים, צר לנו על השחקנים שעזבו אותנו אבל אנחנו חייבים להסתכל על המועדון ועל הקבוצה ולחבר את השחקנים החדשים, אנחנו מאמינים בהם ובטוחים שהם יעזרו לנו להשיג את היעדים שלנו השנה".

 

עידו לוי לפני המשחק מול מכבי חיפה: "מכבי חיפה נמצאת בכושר נהדר בתקופה האחרונה, עם הקהל שלהם באצטדיון סמי עופר צפוי לנו משחק מאוד קשה, אבל לנו יש את המטרות שלנו שזה בראש ובראשונה לברוח מהתחתית ונבוא בשביל לקחת את הנקודות. הצטרפו אלינו מספר שחקנים חדשים השבוע, נגרום להם להתאקלם מהר כדי שיעזרו לנו כבר במשחקים הקרובים"

תיקו עם הכתומים

הטוב

רעננה עצרה את המפולת עם תיקו מול סגנית המובילה, לפרקים הציגה משחק טוב והההזדמנות הטובה ביותר של המשחק היית שייכת לירדן כהן שטיווח מצד שמאל את השער. חייבים לומר גם מילים טובות על יוג'ין אנסה החלוץ החדש- שרואים שיש לו כדורגל ברגליים- עכשיו הגיע הזמן להבקיע שערים.

 

הרע

לקראת סיום המשחק התפתחה מהומה ליד השער של רעננה, במהומה, במהלך שצולם על ידי מצלמות הטלויזיה ירק מאויס צ'יבוטה שחקנה של בני יהודה על שחקני רעננה, השופט אמנם לא ראה את התקרית, אך תגובתו של צ'יבוטה לדברים היתה מבישה עוד יותר, הוא האשים בעניין את שחקני רעננה שהחלו לדבריו את המהומה.

 

והלא נורא

תיקו, עוד נקוד, אבל הגיע הזמן גם לניצחונות, ביום שבת מול המפלצת של הליגה כרגע, מכבי חיפה בסמי עופר, אולי זו ההזדמנות לצבור ניצחון חוץ כל כך חשוב העונה?

מתכוננים לכתומים

מנחם קורצקי לפני המשחק מול בני יהודה: "עברנו משחק לא פשוט מול מ.ס אשדוד מבחינת התנאים מסביב, היו לנו הרבה פצועים – ועלינו עם שחקנים שלא היו כשירים במאה אחוז למשחק. אני שמח שכולם נתנו את המכסימום, זה אמנם לא הספיק לניצחון למרות שכמובן רצינו לנצח, אבל חזרנו עם נקודה ואנחנו מחבקים את הנקודה הזו ומסתכלים רק קדימה.

כרגע כולנו מרוכזים במשחק מול בני יהודה- אנחנו צריכים לכבד את הקבוצה הזו על מה שהיא עושה השנה. אנחנו פוגשים קבוצה מאוד מאומנת, קבוצה שמפתיעה את כל הליגה, ונמצאת במקום שלה כי מגיע לה. מצפה לנו משחק מאוד קשה שאסור לנו לטעות בו, אנחנו צריכים לבוא מאוד מרוכזים וחדים כי בני יהודה מענישה על כל טעות".

 

כרם ארשיד לפני המשחק מול בני יהודה: "הקבוצה נערכת ומתכוננת למשחק סופר חשוב מול בני יהודה שהיא קבוצה התקפית, אבל אנחנו יודעים שהכל תלוי רק בנו. אנחנו כמובן חושבים רק על ניצחון במיוחד אחרי שלא הצלחנו לחלץ שלוש נקודות נגד אשדוד".

רטוב וקר

 

הטוב

הפועל רעננה הצליחה לחזור מפיגור מוקדם כבר בדקה הראשונה, הוכיחה שהיא לא נשברת והעבירה את השליטה לידיה במיוחד אחרי השער הנהדר של קייס גאנם בדקה ה-17. כדאי לציין גם את אסף צור שהוכיח בכמה עצירות מצוינות יכולות מעולה בשער של האדומים מרעננה

 

הרע

חסר הגרוש ללירה, זה מה שאפשר לומר על שחקני הפועל רעננה שבשני מצבים היו קרובים פסע מכיבוש שער יתרון בהזדמנויות מצוינות ליד השער אך החמיצו

 

והלא נורא

הנקודה אתמול סייעה לרעננה ופחות עזרה לאשדוד שעדיין תקועה במקום האחרון,

 כעת מתחילה הקבוצה רצף שלש שלושה משחקים קשים מול בני יהודה, מכבי חיפה והפועל באר שבע, מהם היא חייבת להשיג נקודות.

 

(קרדיט צילום: לירון מולדובן)

 

אשדוד על הפרק

בן והבה דיבר לפני המשחק מול מ.ס אשדוד: "לגבי המשחק שהיה בשבת האחרונה: לקחת ממכבי ת"א נקודות השנה זה בונוס, אמנם שיחקנו לא רע בכלל, אבל זה כבר מאחורינו ועומד לפנינו אולי המשחק הכי חשוב העונה מול מ.ס אשדוד ביום ראשון. עבורי זה ממש כמו גמר גביע, הצוות מכין אותנו בהתאם למשחק הזה, ואנחנו מקווים לקחת את כל הנקודות ביום ראשון באשדוד.

האווירה בקבוצה כרגע היא טובה, ואנחנו רוצים להמשיך את מה שהתחלנו לפני מכבי תל אביב ולחזור למסלול הניצחונות"

המאמן מנחם קורצקי הוסיף: "מבחינתנו המשחק מול מכבי תל אביב הוא היסטוריה, אנחנו לוקחים דברים טובים מהמשחק הזה, פחות התוצאה ויותר המחויבות של השחקנים ועמידה טובה של הפועל רעננה, אנחנו רוצים להמשיך בהתקדמות שלנו כקבוצה וכשחקנים בודדים, אני מקווה מאוד שנפגין את היכולת שהפגנו מול סכנין ומול קרית שמונה בשביל לנצח את המשחק.

בהכנה למשחק התמקדנו בחשיבות המשחק עם מ.ס אשדוד, מתחרה שהיא מתמודדת ישירה על ההישארות בליגה, קבוצה שבבית היא מאוד מסוכנת עם יכולות אישיות מצוינות של השחקנים שלה, אנחנו צריכים לעבוד קשה בשביל לחזור עם תוצאה טובה, אבל אני מאמין בשחקנים שלי שיעשו את זה".